Kultúra Spravodajstvo

Tisíce mladých ľudí sú odhodlaní zmeniť svet

(Foto: Godzone)

Projekt Godzone aj tento rok organizuje turné s názvom Odhodlaní zmeniť svet, ktoré bude prebiehať od 13. do 18. novembra v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež. Viac ako 300 dobrovoľníkov z celého Slovenska a Českej republiky navštívi Poprad, Košice, Brezno, Žilinu, Bratislavu a Prahu.

Atmosféra počas Godzone tour bola vynikajúca (Foto: Godzone)
Atmosféra počas Godzone tour bola vynikajúca (Foto: Godzone)

Evanjelizačný projekt Godzone vznikol v roku 2010 v nadväznosti na prvé úspešné turné Enter to the Godzone. Jeho účelom je priniesť na Slovensko novú evanjelizáciu moderným, atraktívnym spôsobom, ktorý zaujme predovšetkým mladých ľudí. Pre návštevníkov večerného programu je pripravená trojhodinová hudobno-tanečná šou, kvalitná videoprodukcia, scénky, svedectvá a spoločné modlitby. V rámci turné vystúpia najznámejšie slovenské kresťanské kapely eSPé, HeartbeatLámačské chvály po boku hudobníkov a spevákov z iných spoločenstiev a hudobných telies. Vlaňajšieho turné s názvom Nový level sa zúčastnilo viac ako 22 000 ľudí.

Svetlo v tmách (Foto: Godzone)
Svetlo v tmách (Foto: Godzone)

Okrem hlavného večerného programu budú v mestách, ktoré Godzone tour navštívi, prebiehať výchovno-evanjelizačné koncerty na základných a stredných školách, evanjelizácia na námestiach, výstava fotografií v nákupných centrách či dobročinná činnosť zameraná na pomoc neziskovým organizáciám, charitným domom a farnostiam. Turné má predovšetkým v mladých ľuďoch prebudiť odhodlanie zmeniť svet a byť svetlom uprostred problémov a beznádeje.

Avatar

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *