Rozhovory Spravodajstvo

Títo študenti nás zastupujú v AS FF PU

Volieb sa zúčastnil vysoký počet hlasujúcich (Foto: Emília Humeňanská)

V Unipo Presse sme vás informovali o dôležitosti a priebehu volieb do Akademického senátu Filozofickej fakulty. Keďže Slovenskom aktuálne hýbe téma prezidentských volieb, pripomeňme si výsledky tých aktuálnych pre našu univerzitu. Prinášame vám prezentáciu zástupcov študentskej časti AS, ktorých ste si mohli zvoliť aj vy sami.

Veronika Drábová, Inštitút histórie, 3. ročník, 3. stupeň

Som v prvom rade študentkou, no z pozície doktorandky zároveň už aj pedagógom, čo mi umožňuje pozerať sa na problémy študentov z dvoch perspektív. Tým, že sedím v kancelárii spolu s tútorkou pre študentov učiteľstva dejepisu, veľmi často som svedkom ich problémov a snažím sa im aj sama pomôcť. Prečo však nehľadať riešenia, ktorými by sme vedeli konkrétnym problémom predísť? Práve preto som sa rozhodla kandidovať do AS FF PU. Chcem svojím pôsobením zlepšovať každodenné fungovanie študentov na našej fakulte. Chcem, aby sa aj mimo seminárov a prednášok cítili v jej priestoroch, ale aj celom areáli príjemne, aby mali možnosť si oddýchnuť a na chvíľu vypnúť. Chcem tu byť pre nich.

Bc. Róbert Király, Inštitút politológie, 2. ročník, 2. stupeň

Mojím najväčším cieľom je zrušenie poplatkov za pridávanie a odoberanie predmetov.

Kristína Oravcová, Inštitút slovakistiky a mediálnych štúdií, 2. ročník, 1. stupeň

Pre kandidatúru a následnú účasť vo voľbách som sa rozhodla, keďže chcem participovať na interných veciach súvisiacich s verejným životom študentov. Aby sa študenti mohli realizovať v plnom rozsahu a bez akýchkoľvek komplikácií, je dobré disponovať nápadmi a myšlienkami s tým spojenými. Množstvo vecí funguje správne, vo svojom programe sa preto chceme zamerať na veci, ktoré by mohli fungovať ešte lepšie. Vzhľadom na veľkosť fakulty a náročnosť vytvárania rozvrhov bez dlhých medzier medzi hodinami chceme zabezpečiť o čosi lepšie podmienky na trávenie času mimo vyučovania. Vo svojej kampani sme spomínali vytvorenie modernej CHILL ZÓNY, kapacitne dostupnej čo najväčšiemu počtu študentov. Modernizácia by sa týkala hlavne doplnenia miest na sedenie. Zavedenie tejto zóny by sa dotklo hlavne študentov, ktorí dennodenne čakajú niekoľko hodín na ďalšiu výučbu.

Andrej Schlank, Inštitút slovakistiky a mediálnych štúdií, 2. ročník, 1. stupeň

Cieľom môjho pôsobenia v AS FF PU je podporiť myšlienku modernej univerzity a snažiť sa neustále zlepšovať podmienky na štúdium na našej fakulte. Ako prioritu mojej časti kampane by som uviedol zlepšenie Wi-Fi pripojenia a zjednodušenie pripojenia na túto bezdrôtovú sieť, keďže momentálne sú podmienky dosť zložité. Za svoj druhý hlavný cieľ považujem zavedenie vlastnej UNIPO aplikácie, ktorá by študentom poskytovala všetky potrebné informácie, mini mapu fakulty, aby nestrácali čas blúdením, keďže budova VŠA je dosť veľká. Samozrejmosťou je otvorenosť voči študentom, aby boli informovaní o dianí na fakulte.

Mgr. Miriama Šarišská, Inštitút edukológie a sociálnej práce, 2. ročník, 3. stupeň

Mojím cieľom v Akademickom senáte je podporovať a propagovať myšlienku modernej univerzity v zmysle kooperatívneho hľadania možností a následnej realizácie jednotlivých zámerov, ktoré prinesú skvalitnenie podmienok na štúdium.

Mgr. Matúš Žac, Inštitút politológie, 3. ročník, 3. stupeň

Ako člen AS PU a AS FF PU chcem počas svojho pôsobenia v senátoch apelovať na presadzovanie vízie tzv. modernej univerzity. Našu univerzitu by som chcel urobiť lepšou, modernejšou a dostupnejšou pre študentov. Preto presadzujem myšlienky ako platba kartou na všetkých pracoviskách UNIPO, elektronické vybavovanie žiadostí, zjednodušenie systému MAIS, zrušenie (alebo aspoň zníženie) poplatkov za pridávanie predmetov, vybudovanie UNIPO campus zóny, vybudovanie oddychovej zóny s tuli vakmi pre študentov, lepšia WiFi sieť či mobilná aplikácia UNIPO.

Táto šestica je tu aj vďaka vám najmä pre vás, preto ich v prípade akýchkoľvek otázok neváhajte vyhľadať. Unipo Press vám s tým rád pomôže! 🙂

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

1 Komentár