Iné

Turistika po študentsky: Vychutnajte si Tatry z korún stromov

Chodník je veľkým lákadlom pre turistov (Foto: Henrieta Hlinková)

Skoro každý z nás už zaregistroval možnosť prechádzky korunami stromov v Bachledovej doline. Ani ja som neodolala a známe miesto z fotografií instagramových influencerov som navštívila.

Chodník je veľkým lákadlom pre turistov (Foto: Radovan Vislocký)

Prvá rada — do navigácie si nedávajte cieľ cesty Chodník korunami stromov, lebo sa dostanete do obce Lendak, v ktorej som mala miestami pocit, že už nie je cesty späť a ani vonkoncom to nevyzeralo, že smerujete na turisticky obľúbenú destináciu. Preto odporúčam zadať ako cieľ cesty Bachledovu dolinu, čo vás zavedie až na parkovisko, z ktorého sa na Chodník vyberiete pešo.

Samotná cesta na Chodník trvá o niečo menej ako hodinu. Nie je však ešte dostatočne upravená, preto odporúčam vhodnú obuv, medzi ktorú nepatria sandále alebo podobné typy topánok. Nepatrí medzi najhoršie turistické trasy, ale cesta je pomerne do kopca a keď nemáte kondíciu (ako ja), budete sa miestami trápiť a rozhodovať sa, či sa radšej nevrátite naspäť.

Keď sa konečne dostanete hore, čaká vás pokladňa, kde za vstup zaplatíte 9 €. Celková dĺžka chodníka je 1,2 km, kde sa nachádza viacero poučných a zábavných zastávok. Výška vyhliadkovej veže je 32 metrov, z ktorej sa vám ponúka krásny výhľad na okolitú prírodu, na Tatry, Pieniny a Zamagurie v celej ich majestátnej kráse. Nám sa však tento výhľad nevyskytol, keďže bolo pod mrakom a všetky štíty boli zahalené do hmly.

Výhľad na okolitú prírodu (Foto: Henrieta Hlinková)
Cesta po Chodníku (Foto: Henrieta Hlinková)

Pre odvážnych návštevníkov je na vrchu veže v strede adrenalínová sieť. Mala som asi 5 pokusov dostať sa na ňu, ale strach z toho, že nemám pevnú pôdu pod nohami bol silnejší. Našli sa však aj takí, ktorí cez ňu prechádzali hore- dole, ležali na nej a skákali akoby to bolo nič.

Chodník korunami stromov je naozaj veľké lákadlo aj pre tých, ktorí nemajú turistiku na prvom mieste. Túra nie je náročná a máte možnosť užiť si krásny výhľad na prírodu. Naozaj odporúčam. Je však fajn navštíviť túto atrakciu cez týždeň a mimo prázdnin, keď tam je podstatne menej ľudí.

Avatar

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *