Lifestyle

Turistika po študentsky: Keď nemôžeme k moru, poďme aspoň k Morskému oku

Jar (Foto: Marcel Bosnyák)

Konečne je tu jar a krásne počasie, ktoré nám v posledných dňoch doprialo slnečné lúče. Pre tých, ktorí píšu seminárne a bakalárske práce, poprípade doteraz sedeli pri diplomovkách, to musí byť utrpenie. Hovorí sa, že je potrebné si oddýchnuť a keď nemáte čas a financie odísť k moru, čo tak Morské oko? 🙂

Morské oko je jazero, ktoré sa nachádza pri Remetských Hámroch a je tak blízko ukrajinských hraníc, že si váš operátor môže myslieť, že ste už mimo Slovenska (toto píšem pre lepší pocit, aby ste nezávideli kamarátom, ktorých sledujete na sociálnych sietiach, aj vy sa môžete cítiť ako v zahraničí 🙂 ).

Cesta za dobrodružstvom! Foto: Marcel Bosnyák
Cesta za dobrodružstvom (Foto: Marcel Bosnyák)

Morské oko je vyhľadávaným turistickým miestom. Na internete sme si zistili, že tam vedú turistické chodníky z Remetských a Zemplínskych Hámrov. My sme si zvolili Remetské Hámre. Dovolíme si vás upozorniť, že k takémuto druhu výletu je potrebné aj auto.

Pokiaľ sa nechcete len prechádzať popri vode a zvolíte vhodné oblečenie a obuv a do ruksaku si zbalíte jedlo a vodu, môžete vystúpiť na neďaleký Sninský kameň (1006 m n.m.). Z Morského oka sa tam dostanete po modrej turistickej značke. My sme sa, žiaľ, kvôli nevhodnej obuvi na Sninský kameň nedostali, ale určite sa tam vrátime, pretože je z neho nádherný výhľad.

Neďaleko zaparkujete svoje auto a hor sa do prírody! :) Foto: Marcel Bosnyák
Neďaleko zaparkujete svoje auto a hor sa do prírody! (Foto: Marcel Bosnyák)
Cestička k Morskému oku. Foto: Marcel Bosnyák
Cestička k Morskému oku (Foto: Marcel Bosnyák)
Vo vode je množstvo rýb, ale lov je zakázaný. Foto: Marcel Bosnyák
Vo vode je množstvo rýb, ale lov je zakázaný (Foto: Marcel Bosnyák)
Morské oko! Foto: Marcel Bosnyák
Morské oko (Foto: Marcel Bosnyák)

Pokiaľ nechcete sedieť doma či na internáte zavretí na izbe, dohodnite sa a choďte s kamarátmi do prírody. Určite sa to oplatí vidieť a keď z výletu pridáte fotky na sociálne siete, ostatní kamaráti vám budú určite závidieť. Len sa nezabudnite držať značiek, aby ste sa v zdraví vrátili naspäť. Tak sa nechajte inšpirovať a keď začujem hluk aspoň budem vedieť, že ste čítali môj článok. 😉

Alžbeta Bahúlová

Avatar

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *