Šport

Turnaj v stolnom futbale zožal veľký úspech

24 tímov, 2 stoly a iba 1 víťaz (Foto: pexels.com)

Nadšenci stolného futbalu sa dočkali. 17. 10. sa v Déjá Vu v Prešove uskutočnil Turnaj v stolnom futbale. Populárna akcia nadviazala na turnaj organizovaný v minulom semestri. Oproti nemu sa turnaj rozrástol o značný počet účastníkov. Rozsah propagácie bol o dosť väčší a tímy motivovali štedrejšie výhry.

Turnaj zorganizovali Ľubo Štefko, Marek Janík, Lukáš Rudolf a Martin Zápotocký. Rozhodli sa začať spoluprácu s Foosballovou úniou Slovenska a posunúť kvalitu turnaja na inú úroveň. Novinkou, ktorú uviedli, bolo live vysielanie.

Víťazom turnaja sa stal Paliho team v zložení Tomáš Karaščák a Ľubo Semančík. Víťazi si z turnaja odniesli bohatú výhru.

Víťazná dvojica (Foto: organizátori)
Víťazná dvojica (Foto: organizátori)

Záujem o turnaj bol naozaj veľký a prihlásilo sa naň nečakane veľa tímov. Ako sa s tým organizátori vysporiadali a aké boli ich prípravy na turnaj?

„Prihlásilo sa nám až 24 tímov a zorganizovať ich nebolo také jednoduché. Samotné prípravy na akciu trvali asi tri týždne. Počas nich sme zháňali sponzorov, riešili sme propagáciu a vybavovali sme vhodné stoly,“  vysvetlil nám Ľubo Štefko.

Hrá sa naplno (Foto: Tobias Prokop)
Hrá sa naplno (Foto: Tobiáš Prokop)

Námaha sa vyplatila a pozitívne ohlasy organizátori počuli zo všetkých strán:

„Je tu super, myslím, že o dosť lepšie ako minulý rok. Sú tu lepšie tímy a silnejšia atmosféra,“  uviedol Peter.

Organizácia turnaja je na vysokej úrovni. Priebeh turnaja je fakt super a dúfam, že to tak bude aj na budúci rok,“ vyjadrila sa Zuzana, ktorá sa večera zúčastnila iba ako fanúšička.

Kto akciu prepásol, nemusí zúfať. Dočkáme sa totiž aj ďalšieho turnaja. Organizátori nám potvrdili, že sa máme na čo tešiť:

„Prišlo nielen veľa hráčov, ale aj fanúšikov, čo vytvorilo na mieste skvelú atmosféru. Vysoká účasť nás potešila a motivovala k tomu, aby sme sa venovali organizácii ďalších podobných turnajov. Do budúcna uvažujeme aj o vytvorení ligy, ale o tom inokedy.“

Za spoluprácu pri tvorení článku ďakujeme Ľubovi Štefkovi a Lukášovi Rudolfovi.

Avatar

Patrik Čigáš

Roztržitý puntičkár s citom pre nezvyčajné veci. Rozplývam sa v britskom humore, hľadajúc základnú otázku života, vesmíru a vôbec. Často sa venčím na čerstvom vzduchu v pekných pozostatkoch slovenských lesov. No a popritom všetkom píšem, aby som nezabudol čo sa vlastne stalo. Moja pozornosť pritom smeruje hlavne na knihy, vychytávky z internetu a zaujímavé kultúrne podujatia.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.