Spravodajstvo

Turné projektu Godzone navštívilo takmer dvadsaťdvatisíc ľudí

Tohtoročná účasť na Godzone tour lámala rekordy (Foto: Godzone)

Evanjelizačný projekt Godzone vznikol v roku 2010. Jeho účelom je priniesť na Slovensko novú evanjelizáciu moderným a atraktívnym spôsobom, ktorý zaujme predovšetkým mladých ľudí. V novembri v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež projekt Godzone organizuje Godzone tour v šiestich mestách v Slovenskej a v Českej republike.

Atmosféra počas Godzone tour bola vynikajúca (Foto: Godzone)

Godzone tour s názvom Nový level sa konalo od 14. 11. do 20. 11. 2016. Takmer tristo dobrovoľníkov z celého Slovenska, ktorí boli súčasťou Godzone tímu, prinieslo radostnú zvesť evanjelia do Popradu, Košíc, Žiliny, Banskej Bystrice, Bratislavy a premiérovo aj do Prahy. V rámci trojhodinového večerného programu vystúpili obľúbené slovenské kresťanské kapely, ako eSPé, Godknows, Heartbeat a Lámačské chvály. Účastníci Godzone tour si mohli vychutnať rôzne tanečné a hudobné vystúpenia, projekciu, svedectvá mladých ľudí o živote s Bohom, ale predovšetkým spoločné modlitby. Krátke evanjelizačné slovo na tému Nový level tento rok predniesol katolícky kňaz Ján Buc, predseda Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Godzone tour Nový level zhodnotila aj Ivana Šalgová, členka Godzone tímu a pracovníčka v projekte Godzone: „Sme veľmi nadšení z toho, že turné navštívilo takmer 22000 ľudí. Je to pre nás veľmi silným odkazom toho, že to má zmysel robiť a ľudia na Slovensku majú o toto podujatie záujem.“ Godzone tour svojou prítomnosťou podporili aj mnohí katolícki kňazi a biskupi. Hlavnému večernému programu predchádzali pozvánky na školách, evanjelizácia v meste či praktická pomoc konkrétnym neziskovým organizáciám, farnostiam či samotným mestám. Godzone tour sa tak rozrastá vo viacerých smeroch. Jedným z nich je aj počet dobrovoľníkov. „Do realizácie turné bolo zapojených takmer 300 dobrovoľníkov z celého Slovenska, čo vnímame ako veľký krok zjednocovania a spolupráce, bez ktorej by sa celé turné nemohlo stať realitou,“ doplnila Šalgová. Godzone tour je len jednou z mnohých aktivít projektu Godzone. Čo chystá projekt Godzone do budúcnosti, prezradila exkluzívne pre Unipo Press Ivana Šalgová: „S istotou viem povedať, že momentálne plánujeme Godzone konferenciu, ktorá bude v apríli 2017, a pripravujeme všetko potrebné na to, aby sme mohli rozbehnúť nový ročník animátorskej školy Godzone school. Keďže sme tesne po turné, máme teraz obdobie plánovania a snívania o tom, čo by nás mohlo čakať budúci rok, a sami sme zvedaví, do čoho všetkého sa nám otvoria dvere.

Nový level vo vzťahoch a priateľstvách (Foto: Godzone)
Nový level vo vzťahoch a v priateľstvách (Foto: Godzone)

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)