Kultúra

Týždeň v znamení Bienále animácie Bratislava/Prešov

Poďte s nami do rozprávky! (Foto: Emília Humeňanská)

Vraj sa o chlapoch hovorí, že sú večné deti. No kúsok dieťaťa v nás všetkých asi ostáva po celý život. Preto vás pozývame na medzinárodný festival animovaných filmov (nielen) pre deti, XIV. ročník Bienále animácie Bratislava – BAB 2018. Filozofická fakulta Prešovskej univerzity je už po druhýkrát jej partnerom.

Medzinárodná súťaž animovaných filmov je jedinečnou akciou, pretože ponúka nekomerčný typ audiovizuálnej kultúry, ako aj širokú ponuku kvalitných animovaných filmov z celého sveta. A to všetko podobne, tak, ako ju prináša BIB (Bienále ilustrácií Bratislava) už polstoročie v celosvetovej knižnej ilustrácii pre deti.

V tomto, už štrnástom ročníku sa uskutočnia súťažné premietania nielen v Bratislave, ale aj v štyroch ďalších regiónoch – okrem Prievidze, Košíc a Myjavy BAB zavíta opäť aj do Prešova. V dňoch 9. – 11. 10. 2018 sa bude premietať súťažná sekcia animovaných filmov pre deti v kine Scala a 12. 10. 2018 aj v priestoroch vysokoškolského areálu našej univerzity v miestnosti č. 91.

Aj vy, študenti, budete mať jedinečnú možnosť vidieť tie najlepšie animované filmy z celého sveta, ktoré uvádza BAB v premiére. Či už využijete útulnosť priestorov univerzity alebo alternatívny vzhľad Kina Scala, necháme na vás.

Vstup na tieto premietania je voľný počas celého trvania festivalu, a to vo všetkých priestoroch (keďže sprievodný program je pripravený aj v Slniečku a literárnej kaviarni Viola). Podrobný program, aby ste si všetko mohli naplánovať ešte dnes pripájame sem:

Kto by nemal rád animáky? (Simona Šoltésová)

Podrobnosti o predchádzajúcich ročníkoch, obsahovej štruktúre a priebehu nájdete na tejto webovej stránke a u Lenky Regrutovej z ISMŠ FF PU, ktorá je koordinátorkou festivalu za mesto Prešov.

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.