Kultúra Spravodajstvo

Uč sa jazyk ako profík

Skúsiť to s novým cudzím jazykom môžeš kedykoľvek (Foto: pixabay.com)

Bez použitia známeho príslovia hovoriaceho o tom, koľkokrát jazyk znásobuje tvoju ľudskosť, môžeme povedať, že znalosť jazyka je veľmi užitočná a nové cesty k ľahšiemu učeniu sa jazyka sú vždy vítané. Práve takéto nevyšliapané, ale veľmi efektívne cesty ponúka známa tlmočníčka a polyglotka Lýdia Machová, ktorá bude mať 25. apríla prednášku na pôde Prešovskej univerzity.

Lýdia je mladá, 28-ročná šikovná profesionálna tlmočníčka a jazyková mentorka, ktorá dokáže komunikovať v 7 cudzích jazykoch. Fígeľ je však v tom, že nikdy nežila dlhodobo v zahraničí, a napriek tomu sa dokázala naučiť nové cudzie jazyky pomerne rýchlo a dôkladne. Ovláda anglický, nemecký, francúzsky, španielsky, poľský, ruský jazyk, esperanto a k tomu ešte aj posunkovú reč.

Svoje know-how prišla teraz odovzdať do Prešova, kde záujemcom a potenciálne jazykovo zdatným ľuďom vysvetlí, ako sa naučiť nové jazyky jednoduchšie a stať sa polyglotmi. Prednáška s názvom Ako sa jazyky učia polygloti je zameraná na predstavenie metód a stratégií viacerých známych polyglotov, ktorých unikátny prístup k učeniu sa jazyka si môže vziať za vzor každý. Všetci títo polygloti majú niekoľko styčných bodov, ktoré ich robia úspešnými, a zahrnutie týchto princípov do bežného života a výučby cudzieho jazyka môže pomôcť aj k tvojmu progresu, čo sa týka jazykovej zdatnosti.

Bežné spôsoby výučby, jazykové kurzy a bifľovanie nie sú efektívne a možno ich nahradiť oveľa prijateľnejšími, prístupnejšími, zábavnejšími a účinnejšími metódami. Nie je to také zložité! Ak chceš vedieť viac, zváž svoju účasť na prednáške, ktorá sa bude konať už v utorok 25. 4. 2017 o 18.00 na Rektoráte Prešovskej univerzity v aule E203.

Avatar

Patrik Čigáš

Roztržitý puntičkár s citom pre nezvyčajné veci. Rozplývam sa v britskom humore, hľadajúc základnú otázku života, vesmíru a vôbec. Často sa venčím na čerstvom vzduchu v pekných pozostatkoch slovenských lesov. No a popritom všetkom píšem, aby som nezabudol čo sa vlastne stalo. Moja pozornosť pritom smeruje hlavne na knihy, vychytávky z internetu a zaujímavé kultúrne podujatia.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *