Lifestyle

UNIPO FEST je tu – čo si len oblečiem?

UNIPO FEST za rohom (Foto: TV Mediálka)

Už je to tu. UNIPO FEST 2017. Dobrá zábava, veľa hudby a všetkého ostatného. Chystáte sa? Tešíte sa? Veríme, že áno. Ale určite väčšina z vás rozmýšľa nad tým, čo si dať na seba. Preto sme pripravili zoznam vecí, ktoré by ste mali mať na sebe a so sebou.

Podstatné je, aby ste si obliekli to, v čom sa cítite pohodlne. No dôležité je aj obliecť sa primerane počasiu. Pretože výzor ako z módneho časopisu nepomôže vášmu zdraviu a ľudia na vás nebudú pozerať veľmi prívetivo (na vlastnej koži odskúšané 😉 ). Hlavne ak si do daždivého chladného počasia zoberiete krátke nohavice a tielko. Preto si nezabudnite pozrieť predpoveď počasia. Tu je zopár typov, čo na seba.

Neoddeliteľnou súčasťou festivalu v chladnejšom počasí je tzv. koženka, jeansová bunda alebo parka. Ak si vyberiete jednu z týchto možností, nemáte sa čoho báť. Hlavne ak to vhodne skombinujete so svetrom, tričkom, košeľou alebo mikinou.

Rifľová klasika (Foto: facebook.com/dnes nosím )
Jeansová klasika (Foto: FB Dnes nosím)
Ľahká párka vždy a všade (Foto: facebook.com/dnes nosím)
Ľahká parka vždy a všade (Foto: FB Dnes nosím)

Samozrejme, ako sme vyššie spomenuli, berte radšej svetre, košele voľnejšieho strihu, baggy tričká, pretože elegantné košieľky či obtiahnuté tričká s výstrihom, alebo krátke croptopy sú v aktuálnom bláznivom apríli maximálne nevhodné. Nielen preto, že je to nepohodlné, ale aj zdraviu nevyhovujúce.

Dlhé či krátke? Jednoznačne dlhé. Jeansy, nohavice voľnejších strihov alebo legínsy (v kombinácii s dlhším svetrom, košeľou alebo tričkom). To je tá správna voľba. Musíte počítať s tým, že si plánujete vychutnať festival až do konca a ten trvá až do večerných hodín. Asi by ste sa nepotešili, keby ste kvôli prezliekaniu zmeškali vystúpenie svojej obľúbenej kapely, hm?

Žeby to bolo košeľou ? (Foto: pixabay.com)
Žeby to bolo košeľou? (Foto: pixabay.com)
Triško s potlačou zaujme (Foto sashe.sk)
Tričko s potlačou zaujme (Foto: sashe.sk)
Potrhané sú IN (Foto: facebook.com/dnes nosím)
Potrhané sú IN (Foto: FB Dnes nosím)
Vysoký sed a dlhý sveter nezaškodia (Foto: facebook.com/dnes nosím)
Vysoký sed a dlhý sveter nezaškodia (Foto: FB Dnes nosím)

Ďalšou dôležitou vecou je vhodná obuv. A určite pod vhodnou obuvou nemyslíme topánky s vysokými podpätkami. Na festival sa skôr hodia tenisky alebo gumáky. A vôbec nebude vadiť, ak sa vám nebudú k ničomu hodiť, pretože na festivaloch je to takmer úplne jedno.

A bodkou sú doplnky. Najpodstatnejším doplnkom sú kabelky a ruksaky. V prípade kabeliek voľte skôr crossbody kabelky. No a ruksaky sú ruksaky. Najlepšie sú tie, s ktorými sa nebudete báť stáť či sedieť kdekoľvek. Potom sú tu ešte slnečné okuliare. Ak svieti slnko, sú vždy fajn, ak však prší, nepridá to na vašej atraktívnosti. Šatky, šiltovky či klobúky? Áno. Pozor však na ich kombinácie. Nie vždy sú vhodné. Vyberte si podľa toho, do akého počasia idete, pretože klobúk vám asi vo veternom počasí veľmi nepomôže. A nakoniec všetky ostatné doplnky ako náušnice, náhrdelníky, náramky, hodinky a čelenky. Pri nich platí: menej je viac. A masívne trblietajúce sa „čudo“ sa hodí na slávnostné príležitosti, a nie festivaly.

Ruksaky! Od teraz vždy a všade (Foto: facebook.com/dnes nosím)
Ruksaky! Odteraz vždy a všade (Foto: FB Dnes nosím)
Máte radi čiapky? (Foto: facebook.com/dnes nosím)
Máte radi čiapky? (Foto: FB Dnes nosím)
Klobúčik v akomkoľvek štýle (Foto: facebook.com/dnes nosím)
Klobúčik v akomkoľvek štýle (Foto: FB Dnes nosím)
Čelenka a okuliare k sebe idú (Foto: crysbeautyspa.com)
Čelenka a okuliare k sebe idú (Foto: crysbeautyspa.com)

Nezabudnite si zobrať jednu podstatnú vec. A tou je DOBRÁ NÁLADA. 🙂 Na niečo sme zabudli? Vzali by ste si niečo iné? Napíšte nám svoje nápady.

Avatar

Kristína Matijková

Som dievča, ktoré zaujíma móda, hudba a zábava (párty, kávičkové posedenia, intrákové "pokecy" a domáca pohoda pred telkou). Som typický "snílek", no som aj realistka a chcem poznať aj svet naokolo. Chcem vedieť všetko, proste som zvedavá žena. Lifestyle je môj svet, ale informovať ľudí o novinkách si tiež občas skúsim. Preto píšem o všetkom, čo by mohlo zaujímať nielen mňa, ale aj čitateľov Unipo Press. Ak ma chcete osloviť, reagujem na prezývku Tina/Tinka ;)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *