Iné Rozhovory

UNIPO odpovedá: Ako sa vám žije na internáte?

Anketou UNIPO odpovedá vás budú sprevádzať Dominika a Henika (Foto: Daniela Dujčáková)

Internáty sa pre ubytovaných študentov stávajú ich druhými domovmi. Okrem chodbovíc však niekedy prinášajú aj starosti. Zisťovali sme, čo študentom Prešovskej univerzite na internáte chýba a s čím sú, naopak, spokojní.

Samuel, Fakulta športu

„Na internáte bývam druhý rok, som na izbe na Novom internáte. Mám dobrých spolubývajúcich, takže sa nesťažujem. Jediná nevýhoda je však pomerne malá izba, na ktorej sme traja.“

Erika, Filozofická fakulta

„Som prváčka a na začiatku som zažila mierny šok, keď som prvýkrát videla spoločné sprchy na Starom internáte. Izbu mám však dosť veľkú a aj napriek tomu, že sme tam štyri dievčatá, v pohode sa pomestíme. Na izbe máme aj nový nábytok a postele, čiže super. Už len čakáme, kedy nám konečne zmenia drevené okná na plastové, lebo cez tie staré začíname pociťovať zimu.“

Simona, Pedagogická fakulta

„Minulý rok som bývala na prístavbe na Starom internáte a momentálne som na Novom internáte. Veľké plus má u mňa sprcha, keďže minulý rok sme mali iba hadicu natiahnutú z umývadla, a teraz máme fakt luxusnú sprchu na internátne pomery.“

Vďaka voľbám do ŠIR budete mať možnosť urobiť niečo pre prešovské internáty (Foto: FB UNIPO FAN)

Lenka, Fakulta humanitných a prírodných vied

„Už tretí rok bývam na rovnakej izbe na Starom internáte a po takom dlhom čase mi už neprekážajú ani spoločné sprchy. Zo začiatku som to však nemala rada a za sprchu na izbe by som dala čokoľvek. Teraz to už neriešim. Hlavné je, že mám super spolubývajúce, a to je pre mňa podstatné. Neviem si predstaviť byť na izbe, kde by sme sa nerozprávali a len okolo seba nemo prechádzali.“

Kristína, Filozofická fakulta

„S izbou som spokojná. Prekážajú mi však spolubývajúce na bunke, ktoré sú pomerne často veľmi hlučné, a potom sa nemôžem na nič sústrediť. Verím však, že sa to cez skúškové zmení a bude sa dať v tichosti pripravovať na skúšky aj na internáte.“

A ako ste na tom vy? Býva sa vám na internáte dobre, alebo by ste radšej rýchlo utekali preč? Napíšte nám do komentárov.

Dominika Bleščáková a Henrieta Hlinková

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.