Iné Rozhovory

UNIPO odpovedá: Ako zvládate po sviatkoch návrat do „reality“?

Anketou UNIPO odpovedá vás budú sprevádzať Dominika a Henika (Foto: Daniela Dujčáková)

Týždeň voľna ubehol ako voda, medzitým sme mali už aj aklimatizačný týždeň, a ani nevieme ako, sme späť v kolotoči povinností a úloh. Študentov Prešovskej univerzity sme sa pýtali, ako sa popasovali s tvrdým návratom späť do reality a či majú nejaké triky, ako sa s podobnými situáciami ľahšie vyrovnávajú.

Tatiana, Pedagogická fakulta

„Popravde, ja ani neviem, že bolo nejaké voľno, keďže som celý týždeň chodila do práce a po večeroch písala seminárky. V podstate som sa späť do školy aj tešila, lebo na intráku aspoň nemusím toľko upratovať a pomáhať s varením, ako doma (smiech).“

Jakub, Fakulta športu

„Ja som strávil celý týždeň na chate na Domaši, takže návrat do školy bola riadna facka. Teší ma ale, že je stále ešte celkom pekné počasie tak si chodím každé ráno zabehať, čo ma drží aspoň trochu nad vodou.“

UNIPO odpovedá (Foto: Henrieta Hlinková)

Simona, Filozofická fakulta

„Ja som sa do školy tešila, neviem, možno je to tým, že som ešte len prváčka (smiech). Stretli sme sa tu naozaj dobrá partia, takže dni strávené na prednáškach či seminároch vôbec nepovažujem za utrpenie. Snáď to tak zostane aj ostatné roky.“

Janka, Filozofická fakulta

„Ja som mala školu už aj minulý piatok, takže teraz v pondelok som to príliš neriešila. Horšie bolo dokopať sa k tomu, aby som prišla minulý týždeň, ale keďže už nemám voľné absenčky, nebolo veľmi na výber.“

Dominika Bleščáková a Henrieta Hlinková

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.