Rozhovory

UNIPO odpovedá: Čo plánujete na “jesenné prázdniny”?

Študentov Prešovskej univerzity čaká tento týždeň niekoľko dní voľna. Predpoveď počasia hlási posledné záblesky babieho leta a tak sme na chodbách univerzitnej pôdy zisťovali, ako sa chystajú tieto „jesenné prázdniny“ stráviť.

Janka, Pedagogická fakulta

U nás v rodine patrí Sviatok všetkých svätých k dosť uznávaným sviatkom, podobne ako Vianoce či Veľká noc. Pravidelne sa navštevujeme so všetkými súrodencami a príbuznými mojich rodičov, s ktorými si ideme potom spoločne uctiť pamiatku tých, ktorí už nie sú medzi nami. Následne ideme na večeru k jednej z rodín. Tento rok to padlo na nás, takže budem musieť mamke pomôcť s prípravami, ale ja to beriem ako takú milú povinnosť.

Jakub, Fakulta športu

Síce to nie každý uznáva, ale ja beriem tieto sviatky tak „americky“. S chalanmi milujeme Halloween, pravidelne sa navlečieme do nejakých „scary“ kostýmov a strašíme ľudí na uliciach. Každý rok trávim 31. 11. u kamoša v Košiciach, kde sa to vždy zvrhne na nejakú poriadnu párty. Tento rok mám nachystaný fakt vypeckovaný kostým, takže ak sa bojíte, do ulíc v tento večer radšej nevychádzajte. Bude to taká malá Suicide Squad (smiech).

Zuzana, Fakulta menežmentu

Uf no, pre mňa to prázdniny veľmi nebudú. Už nám naplno začína obdobie seminárok, takže budem mať čo robiť, aby som to vôbec všetko postíhala. Ale aj tak som za tie dni voľna vďační, lebo popri škole by som nemala najmenšiu šancu to stihnúť.

Katka, Filozofická fakulta

Ja budem chodiť celý týždeň do práce, treba predsa využiť dni voľna a aspoň niečo zarobiť, hlavne keď za sviatky sú príplatky (smiech). Okrem toho budem môcť byť konečne aj so svojim frajerom, keďže študuje až v Bratislave a počas semestra nemáme na seba veľa času, tak si to teraz aspoň trochu vynahradíme.

Dominika Bleščáková a Henrieta Hlinková

Dominika Bleščáková