Iné Rozhovory

UNIPO odpovedá: Pociťujete jesennú únavu?

Anketou UNIPO odpovedá vás budú sprevádzať Dominika a Henika (Foto: Daniela Dujčáková)

Horúce dni plné slnečných lúčov a vysokých teplôt sú už preč a pomaly to začíname pociťovať. A nesúvisí to len so začiatkom semestra. Jesenné počasie však dokáže narobiť problémy aj v bežnom fungovaní. Únava, choroba a nechuť vstať z postele sa stávajú našimi bežnými spoločníkmi. Zisťovali sme preto, či jesenné počasie negatívne vplýva aj na našich študentov a tým pádom znižuje ich aktivitu na prednáškach a seminároch.

Patrik, Fakulta športu

„Moje telo zmenu ročného obdobia nijako zvlášť nepociťuje. Jediné, čo mi prekáža, sú nižšie teploty ako boli v lete. Rovnako sa mi jeseň spája s nástupom do školy, a to je pre mňa momentálne najväčšie negatívum.“

Viktória, Fakulta prírodných a humanitných vied

„Mne jesenné počasie vyhovuje. Milujem babie leto, no neprekáža mi ani sychravé počasie. Práve počas takých dní si veľmi rada pospím, pozriem obľúbený seriál a oddýchnem. Nemám rada vysoké teploty, ktoré sú počas leta, preto si september a október užívam naplno. Práve toto obdobie využívam na rôzne výlety, ktoré radšej absolvujem v chladnejšom počasí. Takže v mojom prípade jesenná únava neprichádza do úvahy.“

UNIPO odpovedá (Foto: Henrieta Hlinková)

Anna, Filozofická fakulta

„Jesennú únavu nemám, no je pravda, že som trochu viac unavená ako počas leta.“ Predpokladá však, že únava nie je spôsobená zmenou ročného obdobia, ale kvôli začiatku semestra. Ako sama tvrdí, cez leto si poriadne oddýchla a začiatok školy bol pomerne hektický.

Daniel, Fakulta prírodných a humanitných vied

„Počas celej jesene som extrémne unavený. Ráno sa mi nechce vstávať a večer mám zas problém so zaspávaním.“ Priznal sa nám však, že to zatiaľ nijako nerieši a dúfa, že to čoskoro prejde. Už každoročne je zvyknutý, že začiatok jesene si veľmi neužíva, ale len prežíva.

Marek, Fakulta prírodných a humanitných vied

„Zmena ročného obdobia pre mňa stále znamená príchod choroby. Jeseň mám však radšej ako leto a ani choroba mi to nepokazí.”

A ako príchod jesene zvládate vy? Pociťujete únavu alebo to na vás nijako zvlášť nepôsobí?

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.