Lifestyle Rozhovory

UNIPO odpovedá špeciál: Ako sa nám študuje?

(Foto: študenti GŠM)

Inštitút slovakistiky a mediálnych štúdií privítal mladých nádejných študentov, ktorí si vyskúšali prácu v študentských médiách. Žiaci Gymnázia Štefana Moysesa z Moldavy nad Bodvou sa túlali po chodbách školy a pýtali sa na názory študentov, zisťovali možnosti štúdia na Prešovskej univerzite, informovali sa o odboroch a o bežnom vysokoškolskom živote.

Alena, Fakulta humanitných a prírodných vied

Študentka prvého ročníka magisterského stupňa študuje dejepis a geografiu, ktoré obľubovala už na základnej škole. „Určite odporúčam študentom túto univerzitu, spoznajú veľa nových ľudí a taktiež môžu získať nové vedomosti zábavnou formou.“

Alena (foto: študenti GŠM)
Alena (Foto: študenti GŠM)

Daniela, Filozofická fakulta

Daniela Timková je študentkou prvého ročníka v odbore mediálne štúdiá. Na tejto škole sa jej veľmi páči. Objasnila nám, že tento odbor nie je len o masmédiách, ale aj o marketingu, scenáristike a audiovizuálnej produkcii. „Čo sa týka rozvrhu, nie som spokojná na sto percent, prekážajú mi najmä diery v rozvrhu. Predmety sú fajn, ale pochopiteľne, nie všetky mi vyhovujú.“ Daniela tento odbor odporúča všetkým, ktorých zaujíma oblasť médií.

Daniela (Foto: študenti GŠM)

Michaela, Filozofická fakulta

Michaela študuje odbor archívnictvo. Na otázku, či sa jej táto škola páči, nám odpovedala neisto. Snažila sa o porovnanie s českými školami, ale napokon zhodnotila, že to tu nie je zlé. „Táto škola má svoje výhody aj nevýhody, vlastne ako každá.“ Vyjadrila sa k nevýhodám, ako príklad uviedla absenciu moderného vybavenia v učebniach. Taktiež nie je spokojná so systémom MAIS a ocenila by zavedenie indexov. Takisto sa nám posťažovala, že tento semester jej bol pridelený rozvrh, v ktorom má školu každý deň.

Slavomír, Filozofická fakulta

Slavomír študuje štvrtý rok učiteľstvo dejepisu a estetiky. „Hlavne si vyberte to, čo vás baví, to, čo vás zaujíma,“ poradil študentom, štúdium na tejto škole odporúča.

Slavomír (Foto: študenti GŠM)

Pavol, Fakulta  humanitných a prírodných vied

Pavol študuje druhý ročník odboru biológie. So školou je celkom spokojný a na otázku, čo by odporučil stredoškolákom, odpovedal: „Určite si viac preopakovať učivo, pretože je to základ pre vysokoškolské štúdium.“

Pavol (Foto: študenti GŠM)

Ako sa vám študuje na Prešovskej univerzite? Ste spokojní s výberom vysokej školy? Dúfame, že aj študenti Gymnázia Štefana Moysesa v Moldave nad Bodvou rozšíria naše rady. 🙂

Tento článok vznikol v spolupráci so študentmi Gymnázia Štefana Moysesa v Moldave nad Bodvou.

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)