Iné Rozhovory

UNIPO odpovedá: Ste spokojní s výsledkami komunálnych volieb?

Anketou UNIPO odpovedá vás budú sprevádzať Dominika a Henika (Foto: Daniela Dujčáková)

V sobotu 10. novembra sa na Slovensku konali komunálne voľby. Mestá a obce spoznali svojich zástupcov na nasledujúce 4 roky. Študentov Prešovskej univerzity sme sa pýtali, či sú s výsledkami volieb spokojní a aký majú názor na politický život v ich obci.

Simona, Pedagogická fakulta

„Ja som strávila celý volebný deň v komisii. Svojho favorita som nemala, keďže sa do politiky nejako zásadne nevyznám. Myslím si však, že vyhral dobrý kandidát a mesto povedie tým správnym smerom. Volebná účasť nebola veľmi vysoká a myslím si, že ľudia by mali chodiť voliť a tak ovplyvniť to, čo sa v ich meste bude diať. Potom sa sťažujú a pritom mali možnosť to ovplyvniť.“

Daniel, Fakulta humanitných a prírodných vied

„Voliť chodím pravidelne. Je to dobrá cesta niečo ovplyvniť a aj jeden hlas dokáže rozhodnúť. S výsledkami som spokojný, konečne v obci nastane zmena v podobe mladých ľudí.“

UNIPO odpovedá (Foto: Henrieta Hlinková)

Monika, Filozofická fakulta

„Tento rok som voliť nebola, keďže som víkend kvôli školským povinnostiam trávila na internáte. V obci sme však mali pomerne silného kandidáta a žiadne prekvapenie sa nekonalo.“

Barbora, Filozofická fakulta

Na výsledky volieb bola zvedavá, keďže do obecného zastupiteľstva kandidoval aj jej otec a tým pádom  na ne čakala s väčším napätím ako po minulé roky. „Voliť som bola prvýkrát a určite budem chodiť ku každým voľbám, keďže ich výsledky vedia ovplyvniť aj mňa.“

Dávid, Fakulta humanitných a prírodných vied

S výsledkami nie je veľmi spokojný a čakal, že nastane zmena v podobe mladých ľudí ale obec sa rozhodla inak. Som zvedavý ako sa to vyvinie a uvidíme čo sa zmení, keďže plány majú pomerne vysoké,“ dodal.

Dominika Bleščáková a Henrieta Hlinková

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.