Iné Rozhovory

UNIPO odpovedá: Užili ste si babie leto?

Anketou UNIPO odpovedá vás budú sprevádzať Dominika a Henika (Foto: Daniela Dujčáková)

Semester je už v plnom prúde a voľný čas nám pomaly preteká cez prsty. Prvé seminárne práce a zápočty nás už dobiehajú, a tak čas po škole začíname tráviť nad učebnicami. Minulý týždeň nám však chvíle spríjemňovalo babie leto a my sme sa preto študentov pýtali, či si posledné dni slnka užili.

Mária, Fakulta humanitných a prírodných vied

„Babie leto je síce fajn, ale ja skôr preferujem zimu. Slnečných lúčov bolo už pre mňa dosť a teším sa konečne na chladné dni a sneh. Je však pravda, že počas teplejších dní stúpa dobrá nálada a snažila som sa čas po škole radšej tráviť vonku ako v izbe na internáte.“

Dominik, Filozofická fakulta

„Posledné dni slnka som strávil nad seminárnou prácou, takže som si to patrične nevychutnal.“ Priznal sa nám však, že radšej ako slnko preferuje zimu, takže ho to až tak veľmi nemrzí.

UNIPO odpovedá (Foto: Henrieta Hlinková)

Lenka, Fakulta humanitných a prírodných vied

„Posledné dni slnka som si užila a stále, keď som mohla, utekala som na kalváriu, kde som si užila krásny výhľad na Prešov. Páčia sa mi farby jesene, je to moje najobľúbenejšie ročné obdobie. V škole toho začína byť veľa a som rada, že sa má počasie zhoršiť. Aspoň nebudem mať výčitky svedomia, že tak krásny deň musím tráviť nad učením.“

Peter, Fakulta humanitných a prírodných vied

„Nejako som to neregistroval, či je teplo alebo zima. Ja si viem dni užiť hocikedy, nepotrebujem k tomu slnko. Takže to veľmi neriešim,“ dodal s úsmevom.

Barbora, Filozofická fakulta

„Pre mňa bolo toho slnka už priveľa. Teraz počas chladných dní môžem čas venovať škole a nebude ma to lákať stále niekde utekať. Takže super, ja sa teším,“ dodala so smiechom.

Aj vás teplé počasie teší a snažíte sa všetok čas tráviť vonku? Pochváľte sa nám v komentároch.

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.