Rozhovory Spravodajstvo

UNIPO odpovedá: Zavítal k vám Mikuláš?

Anketu "Unipo odpovedá" budú mať pod palcom Henika a Lenka (Foto: Klaudia Sopková)

Najkrajšie sviatky roka sa k nám pomaly blížia. Obchodné centrá nás už dlhšiu dobu lákajú na nákup darčekov. Z reproduktorov začínajú znieť stereotypné vianočné pesničky a každý začína pociťovať predvianočný zhon. V ankete UNIPO odpovedá sme sa tentokrát vybrali na internát a pýtali sme sa, či okrem vianočnej nálady k študentom zavítal aj Mikuláš.

Nikola, Fakulta zdravotníckych odborov

Nikola je študentkou ošetrovateľstva. Na izbe si vyčistili čižmy, s kamarátkami si kúpili sladkosti a ráno si ich nenápadne dajú do topánok ako prekvapenie. „Nápad bol spontánny, keď sme boli v obchode, ale chytili sme sa toho a chceli sme sa navzájom potešiť.“ Sviatok svätého Mikuláša však inak oslavovať nebude, keďže momentálne trávi čas nad knihami a pripravuje sa na blížiace sa zápočty. No určite si chce vychutnať sviatočnú atmosféru aj na internáte a so spolubývajúcimi si na izbu zaobstarajú malý stromček, ktorý im bude pripomínať Vianoce.

Nikola (Foto: Henrieta Hlinková)

Timea, Filozofická fakulta

Timea je druháčka na odbore prekladateľstvo anglického a ruského jazyka. „Pomaly sa dostávam do vianočnej nálady, ale nepreháňam to.“ No ako sama priznala, vianočné koledy ju dokážu naladiť na sviatočnú atmosféru. „Na izbe zatiaľ vianočnú náladu veľmi nemáme, ale zaobstarali sme si svetielka a vyzdobili sme si izbu. Verím, že ráno sa na okne objaví nejaký darček, a dúfam, že to nebude niečo nepríjemné v podobe holubov, ktoré nás na internáte neustále otravujú,“ dodala so smiechom Timea.

Daniel, Fakulta humanitných a prírodných vied

Daniel študuje učiteľský odbor techniky a geografie v prvom ročníku. Večer pred Mikulášom strávil nad knihami a učil sa na zápočet z geografickej tektológie. No nezabudol ani na Mikuláša. Spolubývajúcich a kamarátky obdaroval drobnosťami v podobe sladkostí a ovocia. „Vianočnú atmosféru pomaly začínam pociťovať aj na internáte. Po chodbách sa šíri vôňa vína a škorice.“

Daniel a Henika (Foto: Lenka Švihlová)
Daniel a Henrieta (Foto: Mária Hlinková)

Mikuláš zavítal aj ku nám na izbu a spríjemnil nám tak ranné vstávanie. Na okne nás čakal balíček so sladkosťami a ovocím. Určite by sme sa mali inšpirovať a darovať drobnosti, ktoré priateľov a blízkych potešia a vyčaria úsmev na tvári. A to nie len cez vianočné obdobie.

Mikuláš zavítal aj na internát (Foto: Henrieta Hlinková)

A ako pomaly blížiace sa Vianoce prežívate vy? Cítite už sviatočnú atmosféru alebo sa k vám ešte nedostala? Pochváľte sa nám v komentároch. 🙂

Henrieta Hlinková

Nový Redaktor