Lifestyle

UNIPO odpovedá

Anketu "Unipo odpovedá" budú mať pod palcom Henika a Lenka (Foto: Klaudia Sopková)

Milí čitatelia! Redakcia Unipo Pressu si pre vás pripravila novú rubriku UNIPO odpovedá, v ktorej budeme spovedať študentov Prešovskej univerzity. Semester sa pomaly blíži ku koncu a študentov čakajú zápočty a skúšky. Redaktorky Henrietu a Lenku zaujímalo, ako to zatiaľ na univerzite prebieha a či študenti pociťujú prvé náznaky stresu.

Martina, Filozofická fakulta

Momentálne sa pripravuje na zápočty, s prípravou na skúšky začne až neskôr. Zastihli sme ju pri čítaní knihy, čiže sa pripravuje priebežne.

Martina (Foto: Lenka Švihlová)
Martina (Foto: Lenka Švihlová)

Simona, Fakulta humanitných a prírodných vied

„Ja sa pripravujem priebežne, nemyslím si, že niečo zanedbávam. Zatiaľ som pokojná a ešte nestresujem.“

 Klaudia, Andrej a Barbora, Filozofická fakulta

„Je to fajn, všetko sa mi zatiaľ páči. Hlavne postoj vyučujúcich, keďže ku každému pristupujú individuálne. Začala som sa už pomaly pripravovať na skúšky aj na zápočty, ale ešte to veľmi nepreháňam. Strach zatiaľ z ničoho nemám, už teraz sa teším, keď všetko zvládneme a so spolužiakmi to spoločne oslávime,“ povedala Klaudia.

Andrej zatiaľ všetko zvláda v pohode, aj keď sa ešte veľmi nezačal učiť. „Pomaly robím seminárne práce.“ Keďže pracuje aj v Televízii Mediálka, snaží sa všetko stíhať a vyčleniť si čas na školu a aj na prácu. „Ale zbytočne sa nestresujem.“

Barbora pomaly začína stresovať, ale zároveň sa už pripravuje na prvé zápočty. „Študujem to, čo ma baví, takže s tým nemám veľký problém. Najviac ma desia skúšky, ale našťastie ich nemáme až tak veľa, takže dúfam, že to nejako zvládnem.“

Andrej, Baška a Klaudia (Foto: Lenka Švihlová)
Andrej, Barbora a Klaudia (Foto: Lenka Švihlová)

Beáta, Fakulta humanitných a prírodných vied

„Zatiaľ je to všetko fajn. Ale pomaly už prichádza aj prvý stres.“ Beátu sme zastihli pri tom, ako sa učila na zápočet z botaniky.

Beáta (Foto: Lenka Švihlová)
Beáta (Foto: Lenka Švihlová)

Richard, Fakulta športu

„Zatiaľ som v pohode, no určite začnem stresovať.“ Momentálne má najviac strach zo zápočtu z plávania.

Veronika, Filozofická fakulta

„Pomaly sa začínam pripravovať a tiež sa na mne už začína prejavovať mierny stres. Ale zatiaľ je to fajn, myslím si, že horšie to bude už tesne pred skúškami.“ Študuje učiteľstvo slovenského jazyka a dejepisu. A ako nám prezradila, najväčší strach má práve z dejepisu.

Veronika (Foto: Lenka Švihlová)
Veronika (Foto: Lenka Švihlová)

Zápočtový týždeň je naozaj predo dvermi. Ako zvládate nával povinností? Máte overený recept na to, ako odbúravať stres? Svoje typy nám môžete napísať v komentároch. 🙂

Henrieta Hlinková a Lenka Švihlová

Avatar

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *