Spravodajstvo

Unipo Press oslavuje druhé výročie

Po vyhlásení výsledkov s našimi porotcami (Foto: Zuzana Štelbaská)

Časopis Unipo Press v týchto dňoch oslavuje druhé výročie. Od svojho vzniku prešiel rôznymi zmenami a zároveň dosiahol prvé úspechy. Zaspomínajte si spolu s nami na začiatky a obdobie rozmachu vášho obľúbeného študentského magazínu.

Unipo Press vznikol 17. novembra 2015 z iniciatívy študentov mediálnych štúdií, Jany TomaškovičovejMichala Soroku, ktorý si po dvoch rokoch spomína na vznik prešovského študentského magazínu: „Na začiatky Unipo Pressu si spomínam ako na veľmi stresujúce, ale zároveň veľmi pekné obdobie. Aj keď s myšlienkou založenia časopisu prišli druháci a tretiaci mediálnych štúdií, tak neskôr sa k nám pripojili aj študenti z iných ročníkov a odborov. Začiatky bývajú naozaj ťažké, ale myslím si, že v súčasnosti sa Unipo Pressu darí a dúfam, že sa mu bude dariť aj naďalej.“

Zástupcovia študentských médií s rektorom Prešovskej univerzity Petrom Kónyom (Foto: Peter Zubaľ)

Prvé články časopisu Unipo Press boli publikované na doméne Tlačovej agentúry Slovenskej republiky, v rámci projektu Školské noviny. Pod vedením šéfredaktora Pavla Kušníra bolo vynovené logo Unipo Pressu, časopis prešiel kompletným redizajnom a zároveň redakcia začala publikovať články na vlastnej internetovej doméne.

V apríli 2016, šesť mesiacov po vzniku časopisu, Unipo Press získal tretie miesto v kategórii Elektronické magazíny na celoslovenskej novinárskej súťaži stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero. O rok neskôr, v apríli 2017, Unipo Press získal prvé miesto v súťaži Štúrovo pero, čím sa stal najlepším online študentským magazínom na Slovensku.

Zadosťučinenie (Foto: Viktória Koósová)

Časopis od svojho vzniku prešiel mnohými personálnymi a technickými zmenami. Unipo Press pedagogicky vedú Mgr. Lenka Regrutová, PhD., Mgr. Jozef Mergeš, PhD. a jazyková korektorka Mgr. Veronika Perovská, PhD. V súčasnosti redakcia publikuje aspoň jeden článok denne, čím sa Unipo Press stal najmladším a najdynamickejším študentským médiom Prešovskej univerzity.

„Unipo Pressu želám veľa čitateľov, množstvo nápadov a kreatívne články a nech sa mu darí aj v ďalšom ročníku Štúrovho pera,“ úprimne dodal zakladateľ magazínu, Michal Soroka. Svoje prianie pridala aj zástupkyňa šéfredaktorky, Viktória Koósová: „Unipo Pressu želám ešte mnoho úspešných rokov, aktívnych čitateľov a kreatívnych redaktorov, ktorí budú tvoriť vždy pútavý a aktuálny obsah.“  V mene redakcie Unipo Pressu mu do ďalších rokov želám šikovných redaktorov, poriadnu dávku kreativity a vynikajúci obsah, ktorý ocenia v prvom rade čitatelia. Čo by ste Unipo Pressu k jeho druhému výročiu popriali vy? Svoje blahoželania môžete napísať do komentárov. 🙂

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

2 komentáre

• V mene Katedry komunikačných a mediálnych štúdií FF PU Vám blahoželám k výročiu a celému tímu ďakujem za všetku výborne odvedenú prácu. Máme z Vás radosť! 🙂

• Ďakujeme za podporu celej Katedry komunikačných a mediálnych štúdií a zároveň Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity. Sme radi, že môžeme úspešne prezentovať Prešovskú univerzitu a odbor mediálne štúdiá.