Lifestyle

Uniposkriňa – Teda, to je Eda

(Foto: Marek Suja)

Oranžové vlasy a obloha modrá, Edita vás presvedčí, že je fakt dosť dobrá. Permanentne usmievajúce sa dievča pôsobí na svoje okolie veľmi energicky (ba priam energeticky). Ak Edita práve nerozpráva, jej jedinečnosť pozorujeme navonok.

Teda, to je Eda (Foto: Edita Hilgartová)
Teda, to je Eda (Foto: Edita Hilgartová)
Sedemdesiat sukieň mala (Foto: Edita Hilgartová)
Sedemdesiat sukieň mala (Foto: Edita Hilgartová)

Editin štýl sa dá charakterizovať ako mix hipsterstva, ženskosti, pohodlnosti a jednoduchosti (v ktorej je krása). Najčastejšie nosí šaty a sukne, ktorých nikdy nemá dosť. Priznáva, že sa v nich cíti žensky a pohodlne. Áčkový strih zabezpečuje (a chráni) pohybovú neobmedzenosť. V týchto chladnejších mesiacoch ich obvykle dopĺňa, alebo prepája, čiernymi neutrálnymi silonkami (až na symbol smrti čiernej 😀 ). Keď z istých vážnych dôvodov nemá dosť jahodovej peny na utkanie šiat, podstúpi proces obliekania riflí. Je to pre ňu symbol ležérnosti a väčšej pohodlnosti, ak práve nepotrebuje vyzerať „najviac super“, ako sama hovorí. A čo k nim? Do leta odporúčame jedine „hore s“!  K rifliam si dá akékoľvek tričká. Slovom akékoľvek myslíme všetky existujúce (nie však systémom cibuľa). Čisté, bez škvrny, pásikavé či s potlačou, ktorá sa jej musí páčiť a mať pre ňu zmysel. Najradšej má tielko Pohoda, tričko Para alebo Star Wars.

Nemám si čo obliecť (Foto: Edita Hilgartová)
Nemám si čo obliecť (Foto: Edita Hilgartová)
Nemám to kam dávať (Foto: Edita Hilgartová)
Nemám to kam dávať (Foto: Edita Hilgartová)

Okrem tričiek sa Edita počas chladnejších dní a nocí zahaľuje aj do všakovakých svetrov, košieľ či rifľoviek, ktoré pasujú k zvyšku outfitu. Ak aj napriek tomu stále pociťuje chlad, oblečie si dobre „zladiteľný“ kabát šedej farby (prípadne nechá zatvorené všetky okná v miestnosti). Dva šatníky (hoci ani jeden z nich nevedie do Narnie) ukrývajú rôzne módne vychytávky. Spod štýlového klobúka sa na nás a na celý svet cerí veselá kameramanka. Edita nepatrí medzi tie povestné „straky“, túžiace po všetkom blyšťavom. Radšej zvolí menšie jemné náušnice, jednoduché hodinky a na krk si (okrem muža) zásadne nič nevešia. V jej topánkovníku by sme asi len ťažko hľadali vysoké opätky (nie však preto, že jej priateľ je rovnako vysoký), no nízke členkové čižmičky, tenisky či balerínky sú základom. A čo je na tom, že vraj deformujú chodidlo i postavu, keď sú pohodlné. Obdobie kabelkovej mánie má už Eda za sebou. Teraz preferuje skôr veľké praktické kabelky a občas si ulietne aj na ruksaku. A keď už zasvieti slniečko, okamžite vytiahne obľúbené plátenné tašky, ktoré ju potom na cestách-necestách sprevádzajú celé leto.

Možno ste sa v štýle tejto našej „nákupnej unipomaniačky“ našli, možno si naopak hovoríte, že ten váš je lepší. Pod lupou Uniposkrine sa nabudúce rady pozrieme aj na váš šatník či obľúbené módne vychytávky. Stačí, ak nám o sebe napíšete na uniposkrina@gmail.com.

Tento článok vznikol v spolupráci s Romanou Valenčákovou.

Avatar

Simona Lazorová

Možnosť niečo vám napísať sa mi spája s lifestylom a hlavne módou. Pozrite
sa preto spolu so mnou na všetko, čo práve letí.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *