Spravodajstvo

Úspechy študentských médií ocenil aj rektor Prešovskej univerzity

Zástupcovia študentských médií s rektorom Prešovskej univerzity Petrom Kónyom (Foto: Peter Zubaľ)

Prešovská univerzita v Prešove sa môže pochváliť úspešnými študentskými médiami. Televízia Mediálka, Unipo PressRádio PaF patria medzi najlepšie študentské médiá na Slovensku. Prácu redaktorov ocenil aj rektor Prešovskej univerzity Peter Kónya.

Úspešná Televízia Mediálka (Foto: Milena Poliakovska)

Redaktori jednotlivých študentských médií sa 16. mája zúčastnili neformálneho stretnutia s rektorom Prešovskej univerzity Petrom Kónyom. Pri príležitosti dosiahnutých mediálnych úspechov mali študenti možnosť diskutovať s rektorom nielen o práci v médiách, ale aj o samotnom štúdiu. Študenti mediálnych štúdií reprezentovali univerzitu na viacerých celoslovenských novinárskych súťažiach, kde dosiahli vynikajúce výsledky. Televízia Mediálka v rámci súťaže Instelcom 2017 vyhrala prvé miesto, a tak sa stala najlepšou študentskou televíziou na Slovensku. V apríli časopis Unipo Press získal prvé miesto v kategórii elektronické magazíny na 23. ročníku súťaže Štúrovo pero, čím sa stal najlepším študentským online magazínom na Slovensku. Rádio PaF na súťaži Radiorallye 2017 získalo až päť cien.

Neformálne stretnutie študentských médií s rektorom (Foto: Milena Poliakovska)

Úspechy študentských médií ocenil aj rektor Peter Kónya: „Myslím si, že študentské médiá majú obrovský význam na univerzite, pretože je veľmi dôležité, aby študenti boli informovaní nielen o dianí na univerzite, ale aj o ďalších možnostiach, ktoré im štúdium, univerzita a mesto ponúkajú,“ vyjadril veľkú radosť z úspechov študentských médií. Rektor Prešovskej univerzity zablahoželal aj k historickému úspechu nášho časopisu: „Časopisu Unipo Press prajem ďalšie úspechy a ďalších šikovných redaktorov.“ Veríme, že svojou prácou budeme aj naďalej výborne reprezentovať Prešovskú univerzitu a odbor mediálne štúdiá na rôznych celoslovenských súťažiach.

Redaktori Unipo Pressu a Rádia Paf (Foto: Milena Poliakovska)
Redaktori Unipo Pressu a Rádia PaF (Foto: Milena Poliakovska)

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)