Lifestyle

Úspešné projekty na Kickstarteri

Aj zdanlivo obyčajné veci je možné vylepšiť (Foto: pexels.com)

Už sme vám predstavili princípy fungovania crowdfundingu a tiež jeden úspešný projekt, ktorý ho využil. Ako sa v praxi crowdfunding využíva si predstavíme na tých najúspešnejších projektoch a kampaniach, ktoré boli dosiaľ financované na Kickstarteri. Vedú projekty zamerané na uvedenie inovatívnych produktov. Prekvapivé?

Veľký úspech na Kickstarteri má firma Peeble Technology, ktorej viacero projektov sa dokázalo prepracovať medzi tie najúspešnejšie. Dieru do sveta urobili ich smart hodinky.

Smart hodinky môžu byť užitočné a štýlové (Foto: kickstarter.com)
Smart hodinky môžu byť užitočné a štýlové (Foto: kickstarter.com)

Vďaka čomu sú tieto hodinky také úspešné? Sú vodotesné a batéria v nich vydrží viac ako sedem dní. Je v nich inštalovaný operačný systém Pebble timeline, ktorý funguje ako kalendár či organizér. Hodinkám je možné zadávať hlasové príkazy, pričom táto funkcia spolupracuje s viacerými užitočnými aplikáciami, ako napríklad Gmail či Messenger. Hodinky tiež podporujú zdravý životný štýl, merajú tep, fungujú ako krokometer,  a teda motivujú k pohybu. Spoločnosťou bola tiež predstavená vylepšená a špecializovaná verzia hodiniek Time 2 a maličký počítač Pebble Core, ktorý možno všestranne využiť.

Funkcie nových technológií sú našťastie väčšinou rozumné a užitočné (Foto: giphy.com)
Funkcie nových technológií sú našťastie väčšinou rozumné a užitočné (Foto: giphy.com)

Ďalším úspešným projektom je najcoolovejší chladiaci box pre 21. storočie. Vytvoril ho Ryan Grepper a vyše 62-tisíc ľudí ho podporilo asi 13 miliónmi dolárov. Čo je na ňom také cool? Asi to, že je všestranný a má v sebe integrovaných viacero užitočných vecí. LED svetlo, batériu, bluetooth, vodotesný reproduktor. Dokonca aj lopárik na krájanie. Vstavaná USB nabíjačka isto pomôže v núdzi pri viacerých príležitostiach.

Takto vyzerá údajne najviac cool chladnička (Foto: kickstarter.com)
Takto vyzerá údajne najviac cool chladnička (Foto: kickstarter.com)

Veľa priaznivcov si získala stolová hra Kingdom Death: Monster 1.5, na ktorú sa vyzbieralo až 12 miliónov dolárov oproti pôvodne plánovaným stotisíc. Je zameraná na kooperáciu hráčov, ktorí sa majú snažiť prežiť v neľútostných podmienkach hororového sveta.

Žiadaná hra poctivo naaranžovaná (Foto: kickstarter.com)
Žiadaná hra poctivo naaranžovaná (Foto: kickstarter.com)

Vysoko ocenenou bola aj najlepšia cestovná bunda na svete  – Baubax travel jacket s pätnástimi vylepšeniami. Možno na nej nájsť vrecko na okuliare, na iPad, mobil, powerbanku, pas, dokonca aj vrecko na nápoj a jedno univerzálne vrecko. Je prispôsobená cestovaniu tým, že v golieri je pridaný nafukovací vankúšik a na kapucni je prišitá maska na spanie. Bunda okrem toho ponúka špeciálny držiak na slúchadlá a pero ukryté v zipse. Projekt podporilo takmer 45 000 ľudí a prispeli na neho až deviatimi miliónmi dolárov oproti pôvodne požadovaným dvadsiatim tisícom.

Zdá sa, že kreativita a extra pridané hodnoty produktov sa cenia, a preto môže crowdfunding pomôcť v začiatkoch ešte množstvu ľudí bez dostatočného kapitálu. Aký projekt by ste podporili vy? 🙂

Avatar

Patrik Čigáš

Roztržitý puntičkár s citom pre nezvyčajné veci. Rozplývam sa v britskom humore, hľadajúc základnú otázku života, vesmíru a vôbec. Často sa venčím na čerstvom vzduchu v pekných pozostatkoch slovenských lesov. No a popritom všetkom píšem, aby som nezabudol čo sa vlastne stalo. Moja pozornosť pritom smeruje hlavne na knihy, vychytávky z internetu a zaujímavé kultúrne podujatia.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *