Spravodajstvo

Už sme oficiálne študenti Prešovskej univerzity

Študenti, ktorí sú pripravení zmeniť svet (Foto: Pixabay.com)

Mesiac november je pre študentov 1. ročníkov všetkých fakúlt naozaj významný. Čaká ich absolvovanie slávnostnej imatrikulácie, pri ktorej budú prvýkrát zapísaný do fakultnej matriky. Ide o udalosť, kedy študenti sľubujú, že budú zodpovedne plniť povinnosti a rešpektovať morálne záväzky voči univerzite i fakulte.

Študenti Fakulty manažmentu, Fakulty zdravotníckych odborov (8. 11. 2018) a Fakulty humanitných a prírodných vied (16. 11. 2018) už majú imatrikuláciu úspešne za sebou. Niektoré zo zvyšných fakúlt Prešovskej univerzity tento akt ešte len čaká, a to v dňoch 19. 11. 2018 (Filozofická fakulta) a 20. 11. 2018 (Pedagogická fakulta). Fakulta športu tento rok imatrikuláciu neorganizuje z dôvodu rekonštrukcie športovej haly Prešovskej univerzity.

Čerstvo imatrikulovaní študenti (Foto: Ivana Šaffová)

Imatrikulačná slávnosť sa konala 6. 11. 2018 v Aule Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity. Zúčastnili sa jej študenti 1. ročníkov odborov Manažment, Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo a Environmentálny manažment denného aj externého štúdia. Celý imatrikulačný ceremoniál prebiehal v oficiálnom duchu za prítomnosti dekana fakulty, prodekanov fakulty, vedúcich katedier a garantov. Nechýbala štátna hymna, hymna študentov „Gaudeamus igitur“, slávnostné odovzdávanie imatrikulačných listov či skladanie akademického sľubu. Týmto aktom sme sa oficiálne stali súčasťou kolektívu Prešovskej univerzity v Prešove.

Aké pocity mali z tejto udalosti samotní študenti?

Khrystyna

„Imatrikulácia pre mňa znamená slávnostné otvorenie akademického roka pre študentov prvého ročníka. Všetko sa dialo v príjemnej a priateľskej atmosfére. Dekan fakulty rozprával úvodnú reč pre študentov a prial veľa úspechov. Veľmi sa mi to páčilo.“

Andrea

„Imatrikulačný akt bol pre mňa veľkým zážitkom. Som veľmi šťastná, že som to mohla zažiť, keďže na strednej škole sme ju nemali. Bola naozaj na vysokej úrovni.“

Vladyslav

„Imatrikulácia sa mi naozaj páčila. S imatrikulačným listom sa môžem oficiálne nazývať študentom Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity. Rád som si vypočul aj  zaujímavú reč dekana fakulty. Dúfam, že všetci študenti, ktorí sa imatrikulácie zúčastnili, si budú tento deň pamätať.“

Veríme, že imatrikulácia bude krásnym zážitkom pre všetkých, ktorých to ešte len čaká a zároveň prajeme veľa šťastia. Nech nielen tento deň, ale aj celé štúdium vyjde podľa vašich predstáv!

Ivana Šaffová

Milá a večne usmievavá študentka Turizmu, hotelierstva a kúpeľníctva, ktorá zbožňuje dlhé rozhovory pri kávičke, písanie a prechádzky v prírode. Najradšej relaxuje pri dobrej knihe či filme. Je otvorená novým príležitostiam a všetko robí naplno a najlepšie ako vie. Deň čo deň sa snaží byť stále lepším človekom.