Kultúra Rozhovory

Vianočná súťaž s kapelou NIEčO NAVYšE

Aj takto to vyzerá v novom vianočnom klipe tejto bardejovskej skupiny (Foto: Niečo Navyše)

Stromček, darčeky, vianočná pohoda rodinky pri stole a opitý Santa? Áno, toto je novinka od kapely NIEčO NAVYšE, ktorá prišla s vianočným hitom. Chcú tak poukázať na veľkolepý boom okolo Vianoc, ktorý trvá už od septembra.

Už dlhší čas sa pohrávali s myšlienkou vytvoriť „vianočný song“, ale nemohlo to ostať pri klasických vločkách a darčekoch. To, že nová pesnička bude paródiou na klasické Vianoce je štýl vlastný kapele. „Vianočné ozdoby nájdeme v obchode už pomaly od leta, zelený škriatok s vianočnými ponukami na nás vyskakuje od septembra, čo ma neskutočne vytáčalo. Preto sme si povedali, že náš ďalší song bude o tom,“ povedal spevák kapely Willo.

Dva dni natáčania, množstvo príprav, ľudí a rekvizít znamenalo, že to bude jedna veľká zábava s VLN Production, ktorí majú na svedomí už piaty klip tejto kapely. „Pri spolupráci s VLN Production je vždy zábava, preto sa ani natáčanie opäť neobišlo bez bláznovstiev. Chcem však upozorniť, že pri natáčaní nebolo ublížené žiadnemu zvieratku, dokonca neboli požívané ani žiadne omamné látky. Takí sme – šialení, za každú srandu.“ 

My sme však chceli re vás zistiť pikošky z natáčania: Do klipu sme chceli psa, ktorý by ma odtiahol na saniach. Lenže tu nastal problém – nezohnali sme poriadnemu psa a dokonca ani sane. Mali sme len 12 ročného yorkshira a bobi… Sneh, ktorý sme sa snažili vyrobiť bol z polystyrénových guličiek a bolo extrémne obtiažne s ním pracovať, natáčali sme už veľmi dlho, všetci sme boli unavení. Trblietky a guličky sme mali v oblečení a vo všetkých veciach ešte asi týždeň, a povráva sa, že chalani z VLN majú tie guličky vo svojom kancli dodnes,“ so smiechom dodáva Willo. 

Kapela NIEčO NAVYšE pochádza z Bardejova, vznikla v roku 2009 a žánrovo ich môžeme zaradiť, ako chalani sami hovoria k neo-pop-punk-crazy rocku. Kapelu tvoria štyria členovia – spevák a gitarista Willo, gitarista Paťo, basák Lukáš a bubeník Marek. No a prečo práve tento názov? „Pred naším prvým koncertom sme rýchlo potrebovali uviesť názov kapely na pripravovaný plagát, ale nevedeli sme sa na ničom zhodnúť, ani nič vymyslieť. Tak nás proste zapísali ako tri bodky (…) + niečo navyše. A tak nám to prischlo,“ prezradili chalani pre Unipo Press. 


Touto cestou chceme zaželať čitateľom Unipo Pressu a všetkým študentom Prešovskej univerzity krásne, šťastné a veselé Vianoce, plné pohody, aby ste nabrali potrebnú energiu do skúškového obdobia. Držíme prsty a dúfame, že sa uvidíme na koncertoch.
PS: Počúvajte dobrú hudbu a majte sa radi po celý rok, nielen na Vianoce!
“ 

Avatar

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *