Kultúra Spravodajstvo

Viola prinesie v novembri bohatý a rozmanitý program

Vychutnajte si šálku kávy v spoločnosti dobrej knihy a kultúry (Foto: pexels.com)

Kaviareň Viola si pre svojich priaznivcov a milovníkov umenia pripravila na november skutočne bohatý program. Nebudú chýbať koncerty, hudobné a hudobno-poetické večery a ani pravidelný čitateľský klub. Na čo všetko sa môžete ešte tešiť?

V stredu, 7. novembra, sa o 18.00 uskutoční popularizačná prednáška na tému Exotická hudba. Vstup je voľný. Vo štvrtok, rovnako so začiatkom o 18.00 vás čaká hudobno-poetický večer so speváčkou Susannou Jara a veršami poľských básnikov. Vstupné je 3 eurá. Večer s Petrom Duchnickým príde na rad v piatok 9. novembra. Vstup je voľný, so začiatkom o 19:00. Predstavenie O troch grošoch v podaní Divadla Portál sa uskutoční v sobotu 10. novembra o 16.00. Vstupné je 3 eurá. Večer o 19.00 vystrieda divadlo koncert Eniesa PJ´S Lab. V predpredaji stojí vstupné 4 eurá, na mieste sa platí 5 eur. Nedeľa bude patriť poézii českého básnika Jána Skácela v hudobno-poetickom večeri pod názvom Kolik příležitostí má růže. Program začína o 18.00. Vstupné stojí 3 eurá.

Diskusia na tému (ne)slobody v umení a koncerty

V utorok 13. novembra, prinesie o 17.00 Ženský umelecký klub tému Sloboda a nesloboda v umení a v nás. Vstup je voľný. Streda 14. novembra sa ponesie v tónoch francúzskych piesní. Pôjde o koncert ViolyKlasik s názvom Večer francúzskej piesne. Začiatok o 18.00, vstupné 3 eurá. Koncertná nálada bude panovať aj vo štvrtok, keď sa predstaví Michal Smetanka a jeho hostia. Vstup je voľný. V piatok o 19.00 zas vystúpi Shina & Longital. Vstupné je 6 eur v predpredaji a 8 eur na mieste.

Program Violy na tento mesiac je rozmanitý a bohatý. (Foto: FB ViolaPrešov)

Pokračovanie čitateľského klubu, ruská pieseň aj chasidská literatúra

Ďalší program pokračuje v pondelok 19. novembra o 17.00. V čitateľskom klube Violy sa bude diskutovať nad prózami Dušana Dušeka. Vstup je voľný. Streda (o 18.00) bude patriť Večeru ruskej piesne, v ktorom sa predstaví Igor Kucer. Vstupné 3 eurá. Štvrtok sa o 18.00 uskutoční hudobno-poetický večer, počas ktorého sa oboznámite s chasidskou literatúrou a speváčkou Karin Sarkisjan a jej hosťami. Vstupné 3 eurá. V piatok 23. novembra o 18.00 príde na rad koncert Jana Svetlana Majerčíka. Vstupné je 5 eur. Sobotné popoludnie (16.00) najmenším oživí interaktívno-hudobná rozprávka Divadla Viola ,,Statočný cínový vojačik“. Vstupné 3 eurá. Večer o 19.00 si užijete hudobný večer v podaní Jána Kopčáka & Petra Tomka. Vstup je voľný. Víkend zas ukončíte nedeľným koncertom Ewy Sipos & JaBlCa so začiatkom o 19.00. Vstupné 3 eurá.

Vernisáž výstavy malieb, cestovanie a ukrajinská literatúra

V utorok 27. novembra o 17.00 sa uskutoční vernisáž výstavy malieb na sklo Jany Michalkovej pod názvom Maľovaný sen. Vstup je voľný. Streda s rovnakým začiatkom bude patriť Estónsku a Fínsku v Cestovateľskom večeri s Antonom Fogašom. Vstupné 2 eurá. Vo štvrtok 29. novembra odohrá o 19.00 koncert Eva Šušková & Polajka. Vstupné v predpredaji 4 eurá, na mieste 5 eur. Piatok, 30. november, sa v hudobno-poetickom večeri predstaví Spevácka skupina Vyšívanka. Sekundovať jej bude ukrajinská literatúra. Vstupné 3 eurá. Záver týždňa zavŕši v sobotu 1. decembra o 19.00 koncert s názvom Klenoty tvorby pre Violu – Lukáš Kmiť. Vstupné 3 eurá.

Veríme, že vás program Violy zaujal a že sa rozhodnete stráviť dlhé jesenné večery práve na niektorom z jej podujatí.

Avatar

Natália Turcovská

Keď slová nestačia, skryje sa za písmenká. Inšpiráciu hľadá a nachádza vo svojom okolí. Píše poéziu. Má rada dochvílnosť a všade chodí s časovým predstihom. Obľubuje zelený čaj, čokoládu a knihy Jane Austenovej. Zaujíma ju literatúra a spoločenské dianie. V detstve sa túžila stať tenistkou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *