Lifestyle

„Vitaj zima,“ vraví Sima

A tu zrazu veľa mrazu (Foto: Peter Képes)

Október je môj obľúbený mesiac. Jeho krásy som poznala už vtedy, keď som sa rozhodla prísť na svet práve prvého. Som preto rozhodnutá presvedčiť o jeho výhodách aj vás.

Od môjho detstva sa so mnou nesie „veľmi smiešna“ otázka „Sima, je ti zima?“ Tak uznajte, tí moji kamaráti už nemôžu byť kreatívnejší. Dve chladnejšie ročné obdobia sa mi však spájajú okrem detskej šikany aj s praktickým využitím šatníka, zanedbávaním návštevy kaderníka či obohatením jedálnička.

Sveter hore, kilečká dole

Ako to už v lete býva zvykom, aktuálna móda nás stiesňuje a najmä odhaľuje. Namiesto „rizku“ si dáme fitness šalát, brucho sťahujeme a snažíme sa nedýchať. Crop topy, šortky (tak akurát pod zadok) a rôzne letné šaty nám mohli v horúčavách spôsobovať traumy. Všetky naše letné problémy teraz môžu byť preč a stačí na to málo. Meníme letné pneumatiky za zimné: Zaobstarajte si už dnes veľký vlnený sveter v oversize modeli. Túto voľbu určite neoľutujete! Ak si ho kúpite ešte dnes, dostanete k nemu možnosť konečne si vydýchnuť, uvoľniť brušné svalstvo, byť sám sebou, a to úplne zdarma.

Štrikovaním k rovnováhe a originálnym kúskom (Foto: Simona Lazorová)
Štrikovaním k rovnováhe a originálnym kúskom (Foto: Simona Lazorová)

Ďalšou výhodou z kategórie „šatník“ je jedinečná príležitosť ostať vo vlastnej šťave a farbe, rozhodne nemusíte vyhľadávať miesta, kde by ste nachytali aký-taký bronz. Jeseň tiež ponúka príležitosti vrstvenia pre módnych maniakov. Ja osobne tento štýl obliekania milujem a nedopustím na možnosť obliecť si na seba tričká, košele, svetre či vesty vo viacerých vrstvách. Vyhrajte sa s farbami, vzormi a doplnkami.

Vlnenou čiapkou k novému účesu

Dobre to poznáme – žehličky, kulmy, lak, tužidlo, vosk, gél… Jeseň ukončí každý problém s vlasmi. Vaším obľúbeným účesom sa stane čiapka. Našťastie, dnes máme niekoľko možností, ako si poradiť s pokrývkou hlavy. Vyskúšať môžete šiltovky, klobúky, čelenky či klasické čiapky. Naskytá sa aj možnosť sebarealizácie, pretože štrikovanie zďaleka nie je len vec našich babičiek. Hladko-obrátko, očko sem-očko tam, nádych-výdych. Táto ručná práca dokáže upokojiť nejedného človeka (nejde len o ženy), zabezpečí telu a mysli relax podobne ako meditácia. Sústredíte sa totiž len na jednu prítomnú vec a vaše problémy či stresy sú zažehnané. Dovolím si vyhlásiť, že neexistuje nepokojný štrikujúci človek. Vďaka tejto činnosti si zabezpečíte nielen pokojnú myseľ, ale aj riešenie pre vaše každodenné starosti s účesom.  A deň je hneď o niečo dlhší. 🙂

Farebné lístie ako návod na dokonalú fotografiu

Kdesi na internete som videla obrázok so ženou vo farebnom lístí a nápisom: „Prišlo obdobie, keď každá žena pridá na Facebook fotku pri jesennom strome so silným citátom.“ Keď sa trochu zamyslíme a poobzeráme po sociálnych sieťach, zistíme, že je to fakt. Ale čo na tom? Každé ročné obdobie má svoju charakteristickú fotografiu. Iste si spomínate (nie je to tak dávno) na obrázky slniacich sa nôh na pláži, pri bazéne, rieke, potoku, jazere, kdekoľvek. Hor sa teda na jesenné fotenie! Malý návod: nezabudnite sa tváriť zasnene a tak, že vám vôbec nie je zima pri tom, ako pomaly splývate s prírodou.

Jesenný kúpeľ v lístí (Foto: Peter Képes)
Jesenný kúpeľ v lístí (Foto: Peter Képes)
Avatar

Simona Lazorová

Možnosť niečo vám napísať sa mi spája s lifestylom a hlavne módou. Pozrite
sa preto spolu so mnou na všetko, čo práve letí.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *