Šport

Volejbalistom sa v minulom týždni nedarilo

Prešovčania sa tentokrát z víťazstva takto neradovali (Foto: Ján Falis)

Prešovským volejbalistom sa v uplynulom týždni vôbec nedarilo. V stredu podľahli na palubovke Svidníka 3 : 1, v sobotňajšom odvetnom zápase doma prehrali Prešovčania rovnakým výsledkom.
Stav série tak Svidníčania obrátili na 2 : 1 na zápasy a v stredajšom domácom zápase budú mať sériový mečbal vo svojich rukách. Ak zvíťazia, ukončia túto sezónu na treťom mieste a našim chlapcom ostane nepopulárna „zemiaková“ medaila. Dúfajme, že takýto scenár nenastane.

TJ Slávia Svidník zvíťazila v stredu doma nad Prešovom 3 : 1. Hosťom zo Šariša sa podarilo vyhrať prvý set, potom však na palubovke dominovali hráči Slávie. K víťazstvu výrazne prispelo úderné trio Pietrzak – Lux – Ciupa, ktorí spolu nazbierali až 58 bodov, čím výrazne prispeli k vyrovnaniu série. Za Prešov sa výrazne predviedol Martin Sopko st., ktorý si pripísal 23 bodov, z toho päť es.

TJ Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov 3:1 (22 : 25; 25 : 17; 25 : 18; 25 : 23) – stav série 1 : 1

Hráč zápasu: Marcel Lux (Svidník)

Povedali po zápase:
Peter Tholt, tréner Svidníka: „Znovu derby ako sa patrí. Myslím, že od druhého setu sme mali navrch herne aj výsledkovo. Potrebujeme si oddýchnuť a dobre sa pripraviť na sobotňajší zápas.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Séria pokračuje v sobotu u nás v Prešove.“

Hráči oboch tímov v akcii (Foto: Ján Falis)

V sobotu pokračovala séria o tretie miesto hraná na tri víťazné zápasy na palubovke Spojenej školy Ľudmily Podjavorinskej. Prešovčania začali zápas opäť lepšie ako hráči spod Dukly. Nakoniec však opäť prehrali a Svidníčania sú tak po sobotnom zápase o krok bližšie k zisku bronzových medailí.

Prvý set mali v rukách domáci Prešovčania, dokonca viedli už o šesť bodov a zdalo sa, že set s prehľadom vyhrajú. Hráči Slávie však zmobilizovali svoje sily v útoku a domácich do konca setu potrápili a po pokazenom útoku Katonu vyhrali set o dva body 26 : 24.

V druhom sete hrali obe mužstvá pomerne vyrovnanú partiu. Prešovský kapitán Martin Sopko st. vzal na seba zodpovednosť a po predlženom sete zabezpečil vyrovnanie na priebežných 1 : 1.

Tretí set už v opratách držali hráči hostí. Spočiatku mali komfortný náskok šiestich bodov, no Mirad sa ešte nevzdával a vďaka blokárovi Červeňovi postupne tento náskok skracovali. Tento set ostal napínavý až dokonca. Lukasz Ciupa, Poliak v službách Svidníka, smečom poslal svoj tím do vedenia 2 : 1.

Ďalší priebeh zápasu potvrdil, že rozhodujúca je kvalita podania. Tú však mali v tomto zápase lepšiu hráči svidníckej Slávie a aj napriek snahe našich chlapcov sa už nepodarilo dotiahnuť zápas do tajbrejku. Posledný bod a celkové víťazstvo v zápase zabezpečil opäť Poliak – Lukasz Pietrzak. Skvelú formu mal v zápase aj náš kapitán Sopko, to však opäť na výhru nestačilo.

VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník 1 : 3 (24 : 26; 27 : 25; 26 : 28; 22 : 25) – stav série 1 : 2

Hráč zápasu: Martin Sopko st. (Prešov)

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Fanúšikovia dnes vytvorili skvelú atmosféru pre oba celky. Rozhodli drobné chyby. Bol to kvalitný zápas, ale Svidník bol dnes v koncovke a na servise odvážnejší.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Gratulujem chalanom k víťazstvu, bolo zaslúžené, ale je to len druhý krok. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas.“

Zápasová séria sa presunie ďalej na východ republiky. V stredu 7. 4. o 17.00 nastúpia Prešovčania v Mestskej športovej hale vo Svidníku. Kto to nemá ďaleko, môže ísť podporiť Prešov aj osobne. Držať palce môžu fanúšikovia aj pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenos streamovaný. Riport zo zápasu vám prinesie aj Unipo Press.

Zdroj: svf.sk/vkmiradpupresov.sk