Spravodajstvo

Zapojte sa do fotosúťaže Objektívom Unipo

Každý ma šancu zapojiť sa (Foto: Prešovská univerzita)

Marketingové oddelenie Prešovskej univerzity v Prešove vyhlasuje fotografickú súťaž s názvom Objektívom Unipo. Jej trvanie bude od 7. marca do 6. mája 2016, teda do konca letného semestra. Prebiehať bude výlučne cez Facebook a zapojiť sa bude môcť ktokoľvek plnoletý, kto túto sociálnu sieť používa, nielen študenti PU.

Súťaž je určená najmä študentom a zamestnancom PU, ale aj laickej verejnosti, ktorá sa zaujíma o dianie na Prešovskej univerzite. Práve Prešovská univerzita je hlavnou témou súťaže, preto sa predpokladá, že účastníci k nej budú mať určitý vzťah. Fotosúťaž bude prebiehať na Facebooku, a to formou nahrávania fotiek na nástenku udalosti, ktorá bude vytvorená v pondelok 7. marca po zverejnení na Facebookovej stránke UNIPO FAN. Súťažiaci môžu prispievať fotkami zachytávajúcimi dianie zo študentského života, vnútorného a vonkajšieho prostredia Prešovskej univerzity v Prešove, všetkých jej fakúlt, budov a súčastí, a to v období od 7. marca do 6. mája do polnoci. Počet fotografií na jedného používateľa Facebooku pritom nie je limitovaný. Hlavným cieľom súťaže je podpora tvorivosti a povedomia o Prešovskej univerzite, prezentácia zákutí študentského campusu a zachytenie jedinečnej akademickej atmosféry.

Pridaním a zaslaním fotografie súťažiaci vyjadruje súhlas s podmienkami a pravidlami súťaže a organizátor súťaže si vyhradzuje právo na zverejnenie fotografií, archiváciu fotografií a právo reprodukovať a publikovať fotografie s uvedením autora fotografie bez nároku autora na honorár. Súťažné fotografie nesmú zobrazovať komerčné značky a nesmú porušovať autorské práva, duševné vlastníctvo, právo na súkromie ani iné práva tretích osôb. Ak sa na fotografii vyskytujú osoby, súťažiaci vyhlasuje, že disponuje súhlasom na jej zverejnenie.

Vyhodnotenie a výhra

Do konca mesiaca máj vyhlási odborná porota, pozostávajúca z členov Audiovizuálneho štúdia CCKV a Oddelenia marketingu Prešovskej univerzity v Prešove, víťaza, ktorý získa externý disk Seagate Expansion Portable 500 GB v hodnote 50,- €. Cenu do súťaže venuje spoločnosť Grafotlač. Výherca bude vyhlásený na Facebookovej stránke UNIPO FAN a tiež na webe www.unipo.sk. Víťaz súťaže bude kontaktovaný prostredníctvom súkromnej správy na Facebooku a cenu si prevezme osobne na Rektoráte Prešovskej univerzity v Prešove na Oddelení marketingu.

Nezabudnite preto, milí študenti, ale aj všetci ostatní, ktorí máte k Prešovskej univerzite vzťah,navštevovať rôzne podujatia či sledovať dianie na univerzite. A hlavne si nezabudnite so sebou vziať fotoaparát a zachytiť výnimočné okamihy, ktoré podľa vás stoja za zverejnenie a majú šancu na výhru. Začať môžete rovno od pondelka 7. marca, no čas máte takmer do konca letného semestra. Veríme, že sa vás zapojí čo najviac a výsledkom súťaže bude nielen ohodnotenie najlepšej fotografie, ale aj galéria plná kvalitných fotografií, ktoré budú prezentovať našu univerzitu a šikovných fotografov. 🙂

Sonja Tokárová

Študentka mediálnych štúdií, ktorej najväčšími záľubami sú fotenie a písanie. V Unipo Presse môže tieto aktivity prepájať a prináša vám rôzne články z oblasti spravodajstva, ale aj lifestylu a kultúry. Okrem toho nevie obsedieť a miluje dobré knihy, filmy, seriály a handmade tvorenie.