Lifestyle

Ženy na ťahu, youtubering je IN

(Foto: pixabay.com)

Ženy sa dostanú všade a inak tomu nie je ani vo svete Youtubu. Keďže za posledné roky sa youtubering stal fenoménom, ženy nezaháľajú a snažia sa vyrovnať svojim mužským protivníkom (aj keď to u niektorých vyzerá naopak). Avšak Slovensko je malá krajina, preto si ukážeme len zopár z tých naj. Tak schválne, či ich poznáte.

LUCY PUG

Youtuberka Lucy Pug (Foto: youtube.com)
Youtuberka Lucy Pug (Foto: youtube.com)

Lucia Hrušková alias LucyPug je Beauty & Lifestyle vlogerka, ktorú môžeme poznať aj podľa jej o trošku slávnejšieho priateľa, vlogera Goga (GoGoMan TV). Lucka však nezaháľa, a hoci má síce len niečo vyše 300 000 odberateľov, je najsledovanejšou vlogerkou na Slovensku. Nakupovanie a móda sú jej vášňou, a to sa stalo jej odrazovým mostíkom pre youtubering. Svoje vlogy stavia na trendoch v obliekaní, líčení aj naj účesoch. Má v tom prehľad, čo využíva vo svojich videách. No jej kanál je variabilný. ASK ME, SNACKy, denné vlogy a, samozrejme, významné životné situácie s Gogom, priateľmi, rodinou. Vlogovanie preniesla aj na sociálne siete, kde pravidelne na svoje profily postuje fotky a videá. Jej najúspešnejším videom sa stalo pečenie s GoGom, pretože má viac ako 1 000 000 videní.

MOMA HORŇÁKOVÁ

Youtuberka Moma (Foto: youtube.com)
Youtuberka Moma (Foto: youtube.com)

Vlogerka Moma sa pomaly stáva konkurenciou pre Lucy Pug. Móda a jej trendy sú súčasťou aj jej vlogov. Vo svojich videách prezentuje svoje nápady a tipy nielen na oblečenie, ale aj na líčenie. Keďže je jej priateľ Expl0ited vloger, aj ona tvorí svoje príspevky s ním. Či už sú to rôzne výzvy a pranky, ba aj každodenná rutina. Spoločne tiež vytvorili vlastnú značku, pre ktorú navrhujú všelijaké kúsky. Má približne 280 000 odberateľov, čo podnecuje aj množstvo postov na sociálnych sieťach. Vo veku 19 rokov jej Youtube Channel ponúka neskutočné množstvo príležitostí a tiež ju živí. Pre svoj vlog sa snaží zdokonaľovať v akadémii líčenia a svojich fanúšikov berie na miesta, do ktorých sa nie každý dostane. Naposledy to bol Paris Fashion Week, z ktorého priniesla zaujímavé zábery.

LADY ZIKA

Youtuberka Lady Zika (Foto: youtube.com)
Youtuberka Lady Zika (Foto: youtube.com)

Táto kočka, ktorá sa vlastným menom volá Zuzana, je ďalšia zástupkyňa ženských youtuberiek. Podobne ako predošlé dievčatá sa prihovára svojim fanúšikom, avšak s jednou výnimkou. Svoje videá spracúva zábavne a vnáša do nich nevídaný humor. Jej sledovatelia sa vždy môžu tešiť na témy plné zábavných kúskov a vtipov. A jej aktuálny počet odberateľov sa pohybuje niečo vyše 78 500. Má len 19 a na svojom kanáli píše: „Vstúp do nášho sveta a staň sa jednorožcom. Usmievaj sa. 🙂 “ Na rozdiel od svojich kolegýň nevytvára svoje značky, ale skladá piesne, ktoré už stihla vo svojich videách prezentovať, čím si pritiahla ďalších fanúšikov. Ani v nich totiž nechýba  humor.

JANA HRMI

Youtuberka Jana Hrmi (Foto: youtube.com)
Youtuberka Jana Hrmi (Foto: youtube.com)

Novinkou v Youtube svete je Jana Hrmová. Poznáme ju z televíznych obrazoviek ako celebritu z reality show Farma. Svoju „kariéru“ tak rozbehla aj na Youtube. Začala len pred niekoľkými mesiacmi a vo svojich videách sa snaží prihovárať najmä ženám. Zameriava sa skôr na líčenie. Keďže nie je profesionálna vizážistka a nespolupracuje so žiadnymi kozmetickými spoločnosťami, využíva bežne dostupnú kozmetiku. No ani to jej veľmi nepomáha pri získavaní odberateľov. A nepomohli ani videá o sebe či o meninovom prekvapení s Viktorom Vincem. Teraz sa jej počet odberateľov pohybuje nad 15 000. Uvidíme, ako sa jej bude dariť.

Tak čo, poznáte ich? Alebo ste sa práve stali ich fanúšikmi? Napíšte svoje názory a postrehy redakcii Unipo Press.

Avatar

Kristína Matijková

Som dievča, ktoré zaujíma móda, hudba a zábava (párty, kávičkové posedenia, intrákové "pokecy" a domáca pohoda pred telkou). Som typický "snílek", no som aj realistka a chcem poznať aj svet naokolo. Chcem vedieť všetko, proste som zvedavá žena. Lifestyle je môj svet, ale informovať ľudí o novinkách si tiež občas skúsim. Preto píšem o všetkom, čo by mohlo zaujímať nielen mňa, ale aj čitateľov Unipo Press. Ak ma chcete osloviť, reagujem na prezývku Tina/Tinka ;)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *