Historická sála parku kultúry a oddychu (PKO) v Prešove sa večer 3. decembra v rukách producenta Miloša Harajdu premenila na lukratívnu kinosálu. Príbeh najmladšieho principála v histórii kráľovského baletu v Londýne oslovil primátorku mesta Prešov, Andreu Turčanovú, ktorá sa rozhodla projekciu zaradiť k programu osláv 770. výročia založenia mesta. Netradičnú projekciu dokumentu Dancer moderoval Eduard Michálek.
Približne dva mesiace od slávnostného uvedenia dokumentu Dancer na doskách Slovenského Národného Divadla sa celovečerný film o živote Sergeja Polunina dostáva na plátna mimo teritória hlavného mesta. Producent projektu Milosh Harajda nám odpovedal na otázku, ako začal spolupracovať s najvýraznejšou osobnosťou baletu v súčastnosti.
„So Sergejom sme sa zoznámili vtedy, keď päť rokov produkcie už bolo akoby hotových a producenti hľadali happy end. My sme vtedy boli v Londýne s Davidom La Chapelom na vernisáži a oslovila ma pani producentka Gabrielle Tana, žeby rada s Davidom natočila nejakú tú časť a vtedy sme sa rozhodli, že Sergej poletí na Havaj a tam vznikne video Take Me To Church. Takže ja som ich dal dokopy a tým pádom sme tomu filmu dodali záver. Netrávili sme s nimi celých päť rokov, ale pomohli sme to posunúť tam, kam to všetko smeruje. “ Milosh Harajda zároveň redakcii Unipo Pressu prezradil, s kým významným by ešte rád spolupracoval: „To je úplne jednoznačné meno, ktoré mám, režisér a módny návrhár Tom Ford .“
V čase tretej slovenskej projekcie sa Polunin venoval premiére jeho nového projektu Satori, ktorý uvedie londýnske divadlo Coliseum prvý decembrový týždeň. Britský magazín GQ ocenil Polunina v ankete „men of the year“ , tiež mu patrí obálka novej knihy Davida LaChapella – Good News (vydáva Taschen) a žiari vo filme Murder On the Orient Express. Pozvanie Edity Hudákovej, riaditeľky PKO však prijala Galina Polunina, mama baletnej ikony a hlavná protagonistka filmu. Sama prispela všetkými fotografiami a videami svojho syna Sergeja, aby sa film podaril. Po záverečných titulkách filmu odpovedala na zvedavé otázky divákov v sále.
„Pri tvorbe konceptu večera som sa inšpiroval premiérami, ktoré sme so Sergejovou mamou absolvovali v New Yorku, Londýne, Tel Avive a Kieve. Hostia v historickej sále najprv uvidia film a následne prebieha živá diskusia s tvorcami a protagonistami filmu. Deň po premiére sme sálu PKO naplnili takmer 800 študentmi základných a stredných škôl, ktorí pri choreografii Take Me To Church reagovali aplausom. Zdá sa, že sa nám podarilo mladej generácii predstaviť nový role model”, uzatvára producent.
Komentovať