Spravodajstvo

Záujemcovia o mediálne štúdiá ukázali svoj talent

Uchádzačov o štúdium hodnotila odborná porota (Foto: Marcel Kušnír)

Po roku opäť nastal čas prijať na mediálne štúdiá nových študentov. Záujemcovia o štúdium na bakalárskom stupni prešli 26. apríla 2017 talentovými skúškami, na ktorých pedagógom ukázali svoje vlohy na štúdium tohto odboru.

Prijímacie skúšky odštartovali o 8.30 v miestnosti číslo 94, kde uchádzači o štúdium absolvovali prvú časť prijímacieho konania. V nej porota preverila žurnalistické predpoklady uchádzačov a tí dostali za úlohu napísať prácu na zadané témy. K dispozícii boli štyri žurnalistické žánre: reportáž, fejtón, úvaha a recenzia. Výber žánru bol na skúšaných.

„Myslím si, že témy boli veľmi dobré a že sa každý aspoň v jednej téme našiel a vedel napísať svoju prácu na požadovaný rozsah a v stanovenom čase,“ vyjadril sa po prvom kole prijímacích skúšok uchádzač Patrik.

Uchádzači prišli na skúšky pozitívne naladení (Foto: Marcel Kušnír)
Uchádzači prišli na skúšky pozitívne naladení (Foto: Marcel Kušnír)

Po prvom kole nasledovala prestávka. O 11.30 prijímacie konanie pokračovalo v miestnosti 181 a v jeho druhom kole boli potencionálni budúci študenti skúšaní ústne. Táto časť preverila ich vlohy na prácu v médiách prostredníctvom tridsiatich situácií, ktoré sa pri vysielaní môžu v redakcii vyskytnúť a z ktorých si uchádzači jednu náhodne vytiahli a prezentovali. Súčasťou druhej časti skúšky bol aj krátky motivačný rozhovor prijímacej komisie s uchádzačmi.

„Ústnu časť hodnotím veľmi dobre. Tréma, samozrejme, bola, ale porota bola veľmi milá a pôsobila na mňa dobrým dojmom,“ povedala pre Unipo Press uchádzačka Karin.

Druhé kolo prijímaciu skúšku uzavrelo (Foto: Marcel Kušnír)
Druhé kolo prijímaciu skúšku uzavrelo (Foto: Marcel Kušnír)

Tohoročné prijímacie konanie bolo oproti minulému roku početnejšie. Napriek klesajúcej demografickej krivke sa na tohtoročné talentové skúšky dostavilo okolo 60 uchádzačov o štúdium.

„Tento ročník nám ukázal viaceré individuálne talenty. Medzi uchádzačmi boli takí, ktorí majú väčšie predpoklady na používanie hovoreného slova, no našli sa aj takí, ktorí zase majú lepší písomný prejav. Je to u každého individuálne. Niekto môže vyniknúť na prijímacích skúškach a niekto sa viac vyvinie v priebehu štúdia,” vyjadril sa k tohoročným talentovým skúškam vedúci Katedry komunikačných a mediálnych štúdií Michal Bočák.

Talentové skúšky sa pre uchádzačov dnešným dňom uzavreli, no na výsledky si musia ešte pár týždňov počkať. Redakcia Unipo Press praje všetkým uchádzačom veľa trpezlivosti pri čakaní na ne a taktiež veľa šťastia.

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *