Lifestyle

Tri appky na reelsko ako od profíka

V dnešnej dobe, keď digitálna tvorba obsahu predstavuje stále dôležitejšiu úlohu v online svete, je stále viac aplikácií, ktoré nám umožňujú vyjadriť svoje nápady jednoducho a extrémne rýchlo. Jednou z najpopulárnejších foriem obsahu, ktorá rýchlo získava popularitu, sú krátke videá známe ako „reels“. Tieto videá, ktoré často kombinujú hudbu, efekty a kreatívne strihy, sa stali neoddeliteľnou súčasťou sociálnych médií. Platí, že ak chcete zaujať, nestačí fotka. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko užitočných aplikácií, ktoré vám pomôžu vytvoriť pútavé reels, od základných nástrojov až po pokročilé funkcie, ktoré vám otvárajú bránu k nekonečnému svetu digitálnej kreativity.

Canva

(Zdroj: MŽ)

Canva je online platforma, ktorá je revolučná v spôsobe vytvárania grafického obsahu. Poskytuje množstvo šablón, ktoré môžete využiť. Tieto šablóny sú vytvorené tímom profesionálnych dizajnérov, čo umožňuje používateľom začať s tvorbou obsahu bez toho, aby mali vlastné dizajnérske skúsenosti.

Okrem toho ponúka Canva širokú škálu nástrojov na úpravu, vrátane možností pridávania textu, obrázkov, ikon a mnoho ďalších grafických prvkov. S funkciami ako Drag-and-Drop (ťahaj a pusť) a intuitívnym používateľským rozhraním sa vytváranie obsahu stáva potešením aj pre tých, ktorí nie sú odborníci v oblasti dizajnu.

S funkciou Canva Pro môžete vytvoriť Reelska, ktorých úprava vám zaberie minimum času, no v konečnom výsledku to bude pôsobiť tak, ako keby ste nad úpravou strávili oveľa viac času. Táto platforma ponúka prémiové členstvo na skúšku v podobe 14-dňovej bezplatnej skúšobnej doby. Po uplynutí si môžete Canvu Pro predplatiť za 11, 99 eur mesačne.

Mojo

(Zdroj: MŽ)

Kým mobilné telefóny a sociálne médiá zasahujú do všetkých oblastí nášho života, aplikácia Mojo zaujíma špeciálne miesto v digitálnom tvorivom svete. Mojo je mobilná aplikácia, ktorá umožňuje vytvárať pútavé a dynamické animované grafiky pre príbehy na sociálne médiá.

Jedným z kľúčových prvkov, ktoré odlišujú Mojo od iných aplikácií, je jeho zameranie na animácie. S týmto nástrojom môžu používatelia ľahko vytvárať vizuálne atraktívne animácie prostredníctvom jednoduchých krokov a intuitívneho používateľského rozhrania. Aplikácia ponúka širokú škálu prednastavených šablón pre rôzne typy obsahu, či už ide o firemné prezentácie, osobné príbehy alebo inzeráty.

Ďalší z významných aspektov Mojo je aj jeho schopnosť integrovať hudbu a ďalšie zvukové efekty do animácií, čo pridáva ďalší rozmer do tvorby obsahu. Týmto spôsobom môžu používatelia vytvárať vizuálne a zvukovo pútavé príbehy, ktoré zaujmú ich publikum na rôznych platformách sociálnych médií.

Nevýhodou je to, že ak si nechcete predplatiť danú aplikáciu, nevyhnete sa otravnému vodoznaku. Táto aplikácia však ponúka dostupné predplatné Mojo PRO a v prípade, že si aplikáciu predplatíte na celý rok, zaplatíte len 59, 99 eur, zatiaľ čo pri platení na mesačnej báze za každý mesiac zaplatíte 14, 99 eur.

InStories

(Zdroj: MŽ)

Aplikácia InStories získala popularitu v oblasti digitálneho marketingu a obsahu na sociálnych médiách. Táto aplikácia je úzko zameraná na vytváranie pútavých a profesionálnych príbehov pre Instagram. Aplikácia sa stala obľúbeným nástrojom pre tvorcov obsahu, ktorí chcú prilákať pozornosť svojich sledovateľov prostredníctvom dynamických príbehov.

InStories ponúka širokú škálu šablón pre príbehy, ktoré sú optimalizované pre Instagram. Tieto šablóny zahŕňajú rôzne štýly a témy, od elegantných a minimalistických až po výrazné a farebné. S jednoduchým používateľským rozhraním môžu tvorcovia obsahu rýchlo prispôsobiť obsah podľa svojich potrieb a osobného štýlu.

Jedným z významných prvkov InStories je možnosť pridávať do príbehov interaktívne prvky, ako sú otázky, ankety, či štítky. Týmto spôsobom môžu tvorcovia obsahu zapájať svoje publikum a vytvárať interaktívny priestor pre sledovateľov.

Ďalšou výhodou InStories je jeho schopnosť integrovať rôzne typy médií, vrátane fotografií, videí a hudby. To poskytuje tvorcom obsahu priestor na kreativitu a umožňuje im vytvárať videá, ktoré sú vizuálne atraktívne a zvukovo pútavé.

Táto aplikácia je vynikajúcim nástrojom na vytváranie ideálneho obsahu. Avšak, bez predplatného ďaleko nezájdete. V aplikácii si budete môcť vyskúšať dané šablóny, ale nebudete si ich môcť stiahnuť. Predplatné je však vzhľadom na to, čo všetko aplikácia ponúka, mimoriadne výhodné. V prípade, že si vyberiete ročné predplatné, bude vás to stáť len  necelých 35 eur.

Čo používate na vytváranie Reels vy? O vaše tipy sa neváhajte podeliť v komentári.

Autorka: Michaela Želinská

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *