Lifestyle Nezaradené Vlastná tvorba

Ako som ušetrila čas pri výbere oblečenia na celý školský rok (a vy môžete tiež)

(Foto: Elina Fedotová)

Nedávno som si začala všímať, že svoj šatník nevyužívam ani v 60 percentách prípadov a niektoré veci, ktoré sa mi naozaj páčia, si môžem obliecť len raz za sezónu. Platí to najmä počas chladného obdobia.

Keď sa o siedmej ráno chystám do školy, vonku je tma a zima a ja si chcem obliecť svoj najteplejší sveter a džínsy. Kombinovanie oblečenia, premýšľanie o tom, čo si obliecť, aby mi bolo teplo a aby to vyzeralo pekne, je to posledné, čo chcem skoro ráno robiť. Znie vám to povedome? Mnohí radia, aby ste si oblečenie pripravili a vybrali už večer, ale budem úprimná, niekedy som jednoducho lenivá a vo všeobecnosti rada riešim problémy tak, ako prichádzajú. Okrem toho sa ráno môže zmeniť moja nálada a oblečenie vybrané z večera si jednoducho nechcem obliecť. Ale napriek tomu všetkému chcem vyzerať krásne a nájsť využitie pre všetky svoje šaty. Kde inde sa my študenti môžeme vyjadriť a ukázať svoj jedinečný štýl, ak nie na univerzite?

Pred začiatkom akademického roka som sa preto rozhodla pripraviť si všetky možné outfity vopred. Vyhradila som si jeden voľný večer a začala som kombinovať oblečenie. Najprv som si vyskúšala a odfotila všetky možné looky s jednou sukňou, potom s nohavicami a potom napríklad všetko, čo som si mohla obliecť s určitým svetrom.  Ukázalo sa, že je to akýsi katalóg môjho vlastného oblečenia so všetkými možnosťami jeho kombinovania.  Dokonca som si menila aj pančuchy a topánky.

(Foto: Elina Fedotová)

Pri výbere oblečenia by ste nemali zabúdať na saká. V súčasnosti sú používané absolútne rôzne modely, ako oversize, tak aj vypasované a skrátené. Vďaka saku môžete z toho istého oblečenia vytvoriť takmer nový outfit. Okrem toho je takáto vec v šatníku ideálna na nosenie do školy.

(Foto: Elina Fedotová)

Pri výbere outfitu som sa snažila nezabudnúť na nové moderné trendy, ale zároveň zostať verná svojmu štýlu. Teraz sú opäť v móde ženské siluety a svetlé farebné akcenty. Teplé šortky sa tiež môžu stať skvelou súčasťou vášho šatníka, najmä ak ich skombinujete s teplými pančuchami a čižmami. Okrem pestrých farieb možno netradičné akcenty vytvoriť originálnym strihom, asymetrickými rukávmi alebo sukňami. Dôležitým trendom tejto sezóny sú aj odhalené ramená.

(Foto: Elina Fedotová)

Celé mi to trvalo asi tri hodiny, ale teraz mi obliekanie ráno nezaberie ani päť minút. Len otvorím galériu, vyberiem si outfit, ktorý si chcem dnes obliecť a nájdem kúsky v šatníku. Vďaka tomu, že už na fotografiách vidím, ako veci spolu vyzerajú, môj album outfitov teraz obsahuje kombinácie, ktoré by mi ráno len tak nenapadli.

Autorka: Elina Fedotová

Mediálne štúdiá