Lifestyle

Časožrút: Zoznámte sa s flirtujúcou a neoblomnou matkou a jej dvoma deťmi

Poznáte tie typické americké rodinky – otec, ktorý vedie úspešnú firmu, zarába veľké množstvo peňazí a matka chodí s kamarátkami na drahé obedy a skrášľovacie procedúry, zatiaľ čo sa o jej deti stará opatrovateľka. Rodina, ktorú vám dnes predstavím je ale úplne iná. Zásadným rozdielom je, že o rodinu sa stará matka a deti vo svojej blízkosti otca nemajú. Dnešná časť Časožrúta je o rodine Millerových z nového seriálu z dielne Netflixu Ginny & Georgia.

Georgia je mlado vyzerajúca slobodná matka dvoch detí – Ginny a Austina. Spolu so svojimi deťmi hľadajú ideálny domov, pričom neustále utekajú pred Georgiinou minulosťou, ktorá im komplikuje plány a predstavy o ich dokonalom živote. To by bola stručná definícia celého ich príbehu, ale čo keby sme zašli do detailov.

Prvá epizóda seriálu sa začína monológom mladej Ginny, ktorej vnútorný hlas hovorí o randení a chlapoch. Do jej myšlienok však vtrhne učiteľka a tá ju zasiahne  zlou správou – jej nevlastný otec mal nehodu, pri ktorej zomrel. Divák by si pri tomto mohol pomyslieť „ó, aké smutné“ alebo „je mi tej Ginny ľúto“. Nuž, žiaľ nie. Ginny táto smutná správa nijak nerozhodila. Na rozdiel od jej drahej matky, ktorá preplakala celú poslednú rozlúčku. Priatelia, povedzme si otvorene, že slzy smútku to zrejme neboli. Je nám predsa nad slnko jasné, že sa tešila z toľkého majetku, ktorý zdedí. Ale pozor, tu už do deja vstupujú rôzne komplikácie ako napríklad už spomínaná Georgiina nie veľmi ružová minulosť, ktorou sa začnú zaoberať vyššie postavení ľudia, medzi ktorých patrí aj bývalá manželka zosnulého, ktorá si nárokuje na dedičstvo a aby o Georgii zistila čo najviac obráti sa na uznávaného detektíva.

Oficiálny plagát k novému seriálu Ginny&Georgia. (Foto: impawards.com)

Rodina sa po smrti nevlastného otca a bývalého manžela sťahuje do nového mesta. Ginny verí, že si v novej škole konečne nájde dobrých kamarátov a Georgia dúfa, že si nájde dobrú prácu, aj keď nemá ani len strednú školu. Ako by aj mohla, keď sa jej Ginny narodila, keď mala len pätnásť rokov. To som vám ešte nepovedala? Georgiu ako malú týral a zneužíval jej nevlastný otec, zatiaľ čo jej matka bola v „inom svete“ pod vplyvom drog. Preto Georgia ako pätnásť ročná utiekla z domu. V jeden deň ju našla skupina motorkárov, ktorí sa jej ujali a vychovali z nej drsné dievča. Po istej dobe spoznala chlapca menom Zion a stalo sa – na svet prišla malá Ginny. O Austinovom otcovi sa toho veľa nehovorí. Vieme len, že je vo väzení, za čo zrejme môže Georgia.

Ale späť do prítomnosti. Po presťahovaní sa do domu v novom meste sú všetci vo veľkom očakávaní a ja ako divák som bola v očakávaní po celú dobu sledovania seriálu. Vtipný okamih nastáva, keď sa do izby Ginny cez okno vkráda jej neuveriteľne príťažlivý sused Marcus, ktorý je tak trošku blázon, ale od prvej chvíle sa mu mladá Ginny páči. Ginny si v škole nájde najlepšie kamarátky a nového priateľa, a… To by už aj stačilo. Nie, že by som vám nechcela povedať ako bude seriál pokračovať, ale informácií je skutočne viac než dosť. Preto vám odporúčam pozrieť si tento seriál a spraviť si naň vlastný názor.

Marcus (vľavo), ktorému sa Ginny (vpravo) od prvého okamihu veľmi páči. Na aktuálnej fotografii trávia spoločné chvíle na školských toaletách, aby unikli realite. (Foto: Pinterest)

Hlavnou otázkou všetkých divákov a fanúšikov tohto seriálu však je, či sa môžeme tešiť na druhú sériu a dozvedieť sa ako príbeh rodinky skončí, ba či bude ešte pokračovať. Podľa Netflixu skomplikovala natáčanie druhej série pandémia koronavírusu, avšak na pokračovanie tohto dramatického seriálu sa môžeme tešiť už vo februári 2022.

Simona Drabiščáková

Zvyčajne zamyslená, so smartfónom v ruke. Rada spieva a vystupuje pred kamerami. Do práce, ktorá ju má reprezentovať, dáva maximum a vždy sa snaží naplno využiť svoj voľný čas.