Kultúra

CINEMAX s premiérami v polovici marca

Zdroj: freepik.com

Marec je síce mesiacom kníh, ale aj kiná majú čo ponúknuť. Ak ste ich priaznivcami, zbystrite pozornosť. Už ako býva zvykom, od štvrtka prišli na veľkoplošné plátna nové filmové premiéry. Nadšenci kinematografie si môžu vybrať z rôznych noviniek.

SHAZAM! HNEV BOHOV
Zdroj: cine-max.sk

Billy Batson žije ako normálny tínedžer, no po vyslovení slova SHAZAM, ktoré tvoria iniciály starovekých bohov a hrdinov, sa premení na svoje dospelé superhrdinské alter ego. Podobnými schopnosťami disponujú aj jeho adoptívni súrodenci z pestúnskej rodiny. V druhom pokračovaní tejto DC komiksovky sa Billy a jeho súrodenci snažia nájsť strednú cestu medzi ich životom tínedžerov a superhrdinov. Keď ale na Zem prídu Atlasove dcéry, trojica pomstychtivých starovekých bohýň, Billy a jeho rodina sú vrhnutí do boja o svoje superschopnosti, životy a osud ich sveta.

Zdroj: cine-max.sk

Americký sci-fi triler o kapitánovi futuristickej vesmírnej lode, ktorý stroskotá na neznámej planéte s malým dievčaťom. Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén, čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem pred 65 miliónmi rokov. Tá je plná nebezpečenstiev, a ako keby toho nebolo dosť, rúti sa na ňu obrovský asteroid. Hlavní hrdinovia musia uniknúť katastrofe, ktorá sa neľútostne približuje.

OSTROV
Zdroj: cine-max.sk

Dobrodružná romantická komédia z českej produkcie. Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu.
Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice a Richard  po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu, kde sa ich katastrofa začína.

Veľryba
Zdroj: cine-max.sk

Nákazlivý optimizmus je Charlieho superschopnosťou. Vidí v ľuďoch len dobro a v nás tak prebúdza empatiu. Takmer tristo kilový osamelý učiteľ sa snaží nájsť cestu späť k svojej dcére Ellie. Pod ťarchou vlastných tráum sa len zložito vyrovnáva s minulosťou. Uzavrel sa vo svojom byte, stresové situácie rieši prejedaním, no napriek tomu je pre svoje okolie zdrojom dobra a lásky. Dráma zo zahraničnej produkcie nám v hlavnej úlohe predstavuje víťaza tohtoročného Oscara, herca Brendana Frasera.

Tomáš Trembulák