Lifestyle

Do hereckého neba odišiel Matthew Perry

V noci 29. októbra vo veku 54 rokov zomrel americko-kanadský herec Matthew Perry, známy predovšetkým svojou úlohou Chandlera Binga v americkom sitkome Priatelia. Svoju hereckú kariéru začal už ako dieťa v rôznych divadelných predstaveniach. Ako 18-ročný sa objavil vo filme A night in the life of Jimmy Reardon, do ktorého sa dostal úplnou náhodou. Matthew sedel v kaviarni so svojimi priateľmi a rozosmieval ich. V tom istom podniku bol aj producent, ktorý hľadal nové tváre do filmu. Keď uvidel charizmatického Matthewa, pozval ho na konkurz.

Záber zo seriálu Priatelia

Celosvetovú slávu mu priniesla jeho úloha v seriáli Priatelia, ktorý sa zaoberá životom šiestich priateľov v New Yorku. Sitkom s Jennifer Aniston, Courteney Cox, Davidom Schwimmerom, Mattom LeBlancom a Lisou Kudrow sa stal jedným z najúspešnejších televíznych seriálov všetkých čias. Matthew bol najmladším z protagonistov seriálu. Poslednú epizódu si v USA pozrelo 52,5 milióna ľudí, čím sa stal najsledovanejším televíznym seriálom súčasnosti.

Zdroj: instagram Matthewa Perryho
Perry na obrazovkách pôsobil ako pravý profesionál, mimo kamier však veľmi trpel. Už roky bojoval so závislosťou od liekov a alkoholu. Niekoľkokrát navštívil kliniky so snahou liečiť svoje závislostí. V roku 2022 vydal autobiografickú knihu Friends, Lovers and the Big Terrible Thing. V nej otvorene hovorí o svojich problémoch s alkoholom a drogami, ktoré mu dlhodobo ničili život.

Celý svet, predovšetkým fanúšikov, zasiahla správa o jeho smrti. Sociálne siete sa zaplnili príspevkami na pamiatku herca. Mnohí si v týchto dňoch pripomínajú jeho humor a prínos do sveta filmografie. Na smrť známeho herca reagovali aj študenti Prešovskej univerzity, ktorí sa s nami podelili o to, ako ich táto smutná správa zasiahla.

Yelyzaveta

„Bol to jeden z mojich najobľúbenejších hercov, a to nielen v detstve, ale aj v súčasnosti. Pamätám si, že ako dieťa sme si s rodičmi cez víkendy robili seriálový deň a celý deň sme pozerali Priateľov. Prešlo veľa rokov a ja si často rada zapnem tento seriál a vychutnávam si skvelé herecké výkony, vrátane Perryho. O smrti hviezdy som sa dozvedela zo sociálnej siete Instagram, ktorá bola 29. októbra plná príbehov o hercovej pocte, pričom mnohí fanúšikovia zdieľali hercove fotografie a videá. Bola som medzi nimi aj ja a prostredníctvom svojho profilu som zdieľala jeho fotografiu a videoklip zo seriálu Priatelia.“

Iryna

„Dozvedela som sa o tomto hercovi zo známeho televízneho seriálu Priatelia. Sledovala som ho už dávno, ale dobre si pamätám, ako sme so sestrou čakali pri televízore na novú epizódu. Bol to veľmi talentovaný človek, charizmatický a je škoda, že zomrel taký mladý. Informáciu o úmrtí som sa dozvedela na Instagrame zo stránky PopCulture a prezdieľala som to aj ja ako poctu hercovi.“

Azhar

„Pre svet zábavy je to skutočne veľká strata. Odchod Matthewa Perryho zanechal prázdnotu v srdciach mnohých fanúšikov seriálu Priatelia. Jeho talent a jedinečný humor urobili z Chandlera Binga nezabudnuteľnú postavu. Viem si predstaviť, ako jeho práca v seriáli inšpirovala mnohých, vrátane mňa. Určite nie som sama, kto má kopu spomienok na smiech a radosť, ktoré nám prinášal prostredníctvom obrazovky“.

Autor: Yana Pelekhach

Mediálne štúdiá