Kultúra

Druhá polovica novembra s ďalšími premiérami v CINEMAXE

Na veľkoplošné plátna slovenskej siete kín prídu tento týždeň štyri nové kúsky. Môžete si vybrať zo životopisnej drámy, historického alebo animovaného filmu či hororu.

JEJ TELO

CINEMAX ponúka tento film v dvoch verziách, 15+ a 18+.

Československa životopisná dráma v podaní režisérky Natálie Císařovskej o skutočných udalostiach. Príbeh sa odohráva okolo Andrey, úspešnej športovkyne v skoku do vody. Tá sa pripravuje na Olympijské hry v Atlante, s cieľom získať zlatú medailu pre Česko. Avšak, s tvrdým tréningom prišlo nečakané zranenie, kvôli ktorému musí skončiť s profesionálnou kariérou. Psychicky aj fyzicky zničená Andrea, ktorá pozná iba život vrcholového športovca, sa rozhodne pre zmenu a stane sa slávnou herečkou vo filmoch pre dospelých. V hlavnej úlohe sa predstaví slovenská herečka Natália Germaniová, známa zo seriálu Hranica.

NAPOLEON

Film o jednej z najvýznamnejších postáv svetových dejín. Cisár, generál a politicky vodca, aj takto by mohol byť charakterizovaný Napoleon Bonaparte. Historické a akčné dobrodružstvo podáva originálny pohľad na jeho pôvod, rýchly vzostup po Francúzskej revolúcii a nestály vzťah s jedinou láskou života, manželkou Josephinou. Zámerom je zobraziť slávne bitky počas jeho vládnutia, výnimočnú strategickú myseľ a neúnavne ambície, ktoré ho doviedli k pádu. Francúzskeho vodcu zobrazil, Oskarom ocenený, Joaquin Phoenix. Film spracoval legendárny režisér Ridley Scott.

TAJOMSTVO A ZMYSEL ŽIVOTA

Opäť tu máme aj film pre fanúšikov animovaných rozprávok. Tentokrát je v ponuke mysteriózna dráma z českej produkcie, ktorá sa zaoberá životom. Ten kombinuje prvky hraného filmu, animácie a dokumentu. Celovečerný film Petra Vachlera s názvom Tajomstvo a zmysel života sa snaží zodpovedať tie najzákladnejšie otázky, ktoré si každý položí aspoň raz za život. Filozofické otázky, čo je smrť, láska, a či sú naše pocity reálne? Aj to je predmetom tejto snímky. Na pozadí zdanlivo obyčajného ľudského príbehu sa riešia dôležité aspekty ľudského života, ktoré zostávajú bežnému vnímaniu skryté.

DEŇ VĎAKYVZDANIA (THANKSGIVING)

Americký horor sa ponára do histórie a zobrazuje jeden z najväčších sviatkov v Amerike. Tento sviatok, ktorý sa oslavuje štvrtý štvrtok počas novembra, má začiatky v meste Plymouth. Deň Vďakyvzdania rozpráva príbeh šialeného sériového vraha, ktorý je inšpirovaný sviatkom. Po tragických udalostiach počas Black Friday sa začne teror, a všetci, čo majú spojitosť s tragédiou začnú umierať. Do vyšetrovania sa pustí polícia a šerif. No nikto nevie zistiť identitu vraha. Čo začalo ako náhodné zabíjanie z pomsty, sa čoskoro preukáže ako zámer s iným cieľom. Réžiu dostal na starosti Eli Roth, ktorý je známy tvorbou hororových filmov.

Autor: Tomáš Trembulák 

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *