Kultúra Spravodajstvo

Česi pripravujú animovaný remake Pyšnej princeznej

(Zdroj: screenshot- Pyšná princezna (2024) Remake pohádkové klasiky)

O niekoľko týždňov sa všetci naladíme na vianočnú pohodu, možno práve počas sledovania tradičných sezónnych filmov. Ak obľubujete práve domáce klasiky, tak vás určite poteší animovaná verzia českej rozprávky Pyšná princezná.

Režisér David Lisý, ktorý sa doteraz venoval najmä filmovej animácii, sa spolu s Radkem Beranem prihovárajú divákom v krátkom teaseri. Postavy sa podobajú na hercov z pôvodnej verzie z roku 1952, pričom sa dočkáme farebnej verzie príbehu. Šéf tímu výtvarníkov Jan Koníček dodáva, že všetko je zatiaľ v štádiu vývoja.

Režisér David Lisý hovorí o vytváraní postáv (Zdroj: screenshot – Pyšná princezna (2024) Remake pohádkové klasiky)

Vo videu tvorcovia objasňujú doterajšie práce na filme a bližšie nás oboznamujú s výzorom postáv a prostredia. Na monitoroch v štúdiu môžeme vidieť interiér a exteriér zámku, chalúpku v lese a krátku scénku záhradníka a princeznej.

Princezná Krasomila v záhrade (Zdroj: screenshot – Pyšná princezna (2024) Remake pohádkové klasiky)

Zatiaľ nie je známe, kto bude Krasomilu a Miroslava dabovať, na finálnu verziu filmu si ešte počkáme. Rozprávka má mať premiéru 7. 11. 2024, preto si tieto Vianoce klasický príbeh o pyšnej princeznej, pripomeňte v tradičnom prevedení.

Veronika Komlošová

Odmalička pozerám akčné filmy a superhrdinov. Popri štúdiu médií maľujem obrazy. Som súťaživá a mám neskutočne rada kvízy, bubliny a zajace.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *