Lifestyle

KeepCupy menia svet k lepšiemu

Bambusový KeepCup so silikónovým vrchom (Foto: Marcel Mravec)

Yogi′s ti ponúka možnosť, o ktorej pravdepodobne ani nevieš. Máš to priamo pred nosom, očami si po nich už neraz od septembra zbehol. KeepCupy. Ich používanie je čoraz obľúbenejšie.

KeepCup – čo je to a aké sú jeho výhody?

Ekologickejšia alternatíva plastového pohára, ktorý si môžeš vziať so sebou. Ako vyplýva už zo samotného názvu, ide o pohár, ktorý je možné využiť viac ako len jedenkrát. Kúpiš si ho raz a využívať ho môžeš donekonečna. Nemusíš byť 100 % eko, bio, raw, aby si pomohol našej planéte. Kúpou KeepCupu pomáhaš k znižovaniu znečisteného životného prostredia. Veľkou výhodou je, že tvoj nápoj zostane dlhšie teplý. V našom Yogi′s je možné kúpiť si bambusový hnedo-zelený KeepCup so silikónovým vrchnákom.

Naši Yogis′ baristi. (Foto: Marcel Mravec)

KeepCupy & Yogi′s

„Prvý projekt s našimi KeepCupmi vznikol minulé leto vo firme Fusion Group, pod ktorú spadáme. Táto myšlienka sa zrodila pri snahe udržať svoje prevádzky čo najviac ekologické,“ prezradil Michal, zamestnanec Yogi′s. „Naša ekokampaň na škole začala minulý rok tým, že sme urobili lákavú akciu. Cena kávy do KeepCupu bola o 20 centov lacnejšia, než tá do šálky. Yogi′s KeepCupov sa tak predalo vyše 100 kusov, čo nás veľmi tešilo.“

„Tento rok sme sa zapojili do projektu „Vráť ma“, kde je okrem nás zapojených viacero kaviarní, nielen z Prešova. Myšlienkou projektu je nepoužívať jednorazové poháre, ale bambusové KeepCupy,“  vysvetľoval Peter pracujúci v Yogi′s, „Projekt Vráť ma sa počas tohto leta začal pekne rozrastať a my sme sa, samozrejme, chceli stať jeho súčasťou, keďže je to pre dobrú vec.“

Káva do KeepCupu ostane dlhšie teplá. (Foto: Marcel Mravec)

Ako KeepCupy fungujú?

Veľmi jednoducho. Cena jedného KeepCupu je 2 €. Stačí si ho kúpiť a môžeš ho využívať nonstop. Hocikedy, keď s ním prídeš a budeš mať chuť na kávu, naši Yogi′s baristi ti urobia espreso, laté, kapučíno, čokoládu či čaj priamo doň. KeepCup je možné vrátiť späť do hociktorej z kaviarní, ktoré sú zapojené v projekte „Vráť ma“. Ak ho vrátiš, je úplne jedno, či ho donesieš hneď po vypití kávy, o týždeň, mesiac alebo rok, 2 €, ktoré si zaň zaplatil, ti pri pokladni vrátia.

Peniaze sa ti zaň vrátia. (Foto: Marcel Mravec)

Vychutnať si kávu so sebou môžeš,
kúpou KeepCupu nielen sebe pomôžeš.
2 € zaň sa ti vrátia,
školské dni sa pomaly krátia.
Tak príď do Yogi′s ešte dnes,
kde ucítiš vôňu dobrej kávy, žiaden školský stres.

Nicol Holubová

Študentka mediálnych štúdií, milujúca knihy, filmy a seriály. Dokáže pretancovať celú noc, najradšej by cestovala a spoznávala nové krajiny a kultúry od rána do večera. Umenie je pre ňu neoddeliteľnou súčasťou jej života, najmä umenie 20. storočia. Obdivuje Marinu Abramović a je pre ňu nepochopiteľné, prečo zlo v ľuďoch vyhráva.