Fotoreportáže

MyMachine: Študenti predstavili žiakom základných škôl svoje návrhy na zostrojenie vysnívaných vynálezov

(Foto: Yana Pelekhach)

V pondelok (5. 2.) na Fakulte výrobných technológií Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) prebehla druhá fáza vzdelávacieho programu MyMachine. Vysokoškolskí študenti z východného Slovenska predstavili žiakom základných škôl svoje návrhy na funkčné zostrojenie ich vysnívaných vynálezov.

Na pôde TUKE sa stretli vysokoškoláci a žiaci základných škôl z východného Slovenska zapojení do projektu MyMachine. V prvej fáze projektu žiaci vytvorili nákresy svojich vysnívaných vynálezov. Študenti s technických zameraním po konzultáciách so stredoškolákmi vytvorili návrhy funkčného zostrojenia produktov, ktoré prezentovali na spoločnom stretnutí. Po prezentácii nasledovala prestávka na malé občerstvenie, po ktorej sa žiaci vybrali na prehliadku vysokoškolského areálu, kde si mohli prezrieť niektoré z kuriozít, ktoré TUKE ponúka. Veľkou zaujímavosťou bol pre nich vodíkový autobus, do ktorého mohli nasadnúť či futuristicky vyzerajúce auto pod obrovskou visiacou zemeguľou. Deň zakončila prehliadka dielne, v ktorej si vysokoškoláci zlepšujú svoje technické zručnosti.

Študenti vysokých škôl dokončili svoju časť projektu, ktorá pozostávala z realizácie konkrétneho návrhu konečného výrobku. V tretej a zároveň poslednej fáze stredoškoláci na základe predložených návrhov zhotovia prvé funkčné prototypy detských vynálezov.

Autori: Róbert Demčák, Sofia Budkaiová

Sofia Budkaiová