Voda, plieskanie korbáčom a ďalšia voda – to, na čo sa už všetky „tešíme“ a čoho sa „nevieme dočkať“. Veľkonočný pondelok sa blíži a v rubrike To je život, napísala som si pre vás preto pripravila niekoľko tipov a trikov, ako prežiť oblievačku s eleganciou a bez ujmy na zdraví.
Asi každá z nás má voči jarnému sviatku, plnému nabudených mužov odhodlaných „trhnúť rekord“ vo výške účtov za vodu, určitú averziu. Pôvodom kresťanská oslava zmŕtvychvstania Ježiša Krista sa totiž v súčasnosti v mnohých prípadoch (česť výnimkám) mení na frašku, ktorej cieľom sú ľahko zarobené peniaze a alkohol zdarma. Mužom už nejde o maľované vajíčka, stužku uviazanú na korbáči či, nedajbože, o našu krásu a zdravie. Okrem spomínanej finančnej odmeny je ich prvoradým záujmom akási pomsta nám, ženám. Veľká noc je predsa jedinečnou príležitosťou, ako vám muž môže vrátiť to, že musel ísť počas sledovania filmu vyhodiť obal od chrumiek. Len v tento deň má povolené pomstiť sa za to, že na vás musel čakať pol hodiny v obchode s dámskou bielizňou, alebo za to, že v izbe pravidelne dýcha odlakovač. Preto pamätajte: pomsta je sladká a z inokedy sladkého chlapca sa na Veľkonočný pondelok razom stáva Zoro pomstiteľ. Je teda viac než potrebné, aby sme na to boli patrične pripravené a zvládli tak oblievačku so širokým úsmevom na perách (a pri troche šťastia aj so suchými vlasmi).
Prinášam vám preto zopár tipov, ako si spríjemniť Veľkú noc:
1.) Ako ranné vtáča
Muž sa na kúpačku pravdepodobne teší tak, že už večer premýšľa, ako vstane skôr, aby vás zastihol bezbrannú a rozospatú v posteli. Nedajte mu preto možnosť zaútočiť (kto by chcel mať mokrý vankúš aj matrac) a nastavte si radšej budík. Stihnete vstať a uchrániť sa pred studenou rannou sprchou.
2.) Kašľať na imidž
Viem, že to pre mnohé z vás bude ťažkým orieškom, no žehliť si dvadsať minút vlasy a robiť dokonalý make-up sa v tento deň naozaj neoplatí. Len by ste tým chlapovi dali príležitosť robiť si žarty z toho, ako po zúrivej oblievačke pripomínate nepodarenú veľkonočnú kraslicu. A, koniec koncov, keď vás šibači uvidia takú neupravenú, možno sa aj zľutujú.
3.) Kempovanie v kúpeľni
Hoci to vyznie zvláštne, kúpeľňa je stále tým najšetrnejším miestom v byte (ak práve nemáte dom so záhradou). Je málo pravdepodobné, že muž – lovec za vami príde len tak s „voňavečkou“ a pekným úsmevom. V obchodoch už istotne vypredali vodné zbrane s najväčším dostrelom a z komôr už záhadne zmizli všetky vedrá a lavóry. Odporúčam preto takticky ostať v kúpeľni, kde vodu z podlahy zotriete raz-dva. Prípadne sa postavte rovno do vane, čím sa elegantne vyhnete upratovaniu škôd po povodni.
4.) Výlučne so svojou
Áno, existujú aj chlapi, ktorí prídu s elegantne vyzerajúcim flakónom, v ktorom sa však ukrýva voda do ostrekovača, v lepšom prípade babkin parfum z roku päť. V takej situácii je dobré mať po ruke vlastnú obľúbenú voňavku, ktorú mužovi nenápadne podstrčíte. Okrem istoty stále trvajúcej záručnej lehoty a toho, že sa do rána nevyhádžete, nebudete smrdieť po desiatkach rôznych parfumov.
5.) Pohostiť a vyprevadiť
Ako správne a do krásy vyšibané ženy by ste nemali zabudnúť prejaviť svoju vďačnosť (áno, vďačnosť) a mužov patrične odmeniť. Osobne nepreferujem peniaze, aby si na to chlap nezvykol a nespravil si z Veľkej noci celoročný biznis. Šalátik, klobáska, šunčička a nejaké tie cukrovinky, tým zaručene nepohrdnú. Skúste však hostí vyprevadiť skôr, než sa objavia ďalší kúpači. V skupinách si totiž mužskí jedinci potrebujú niečo dokazovať, čo by pre vás mohlo znamenať viac vody a tvrdšie údery korbáčom.
A čo radia ženám naše čitateľky?
Edita: „Keď chce žena prežiť Veľkú noc nasucho, nech radšej odíde niekam na výlet. Keď chce naopak ostať doma, mala by si dopredu pripraviť outfity, ktoré bude meniť.“
Sima: „Ženám radím nakúpiť si pršiplášte, prípadne si obliecť biele tričko. To keď premokne, muž hneď pomyslí na iné veci, než je oblievanie.“
Katka: „Radím im pridať sa k iným (nielen) rodinným príslušníčkam ženského pokolenia a spoločne sa niekam zašiť. Môžu tak prečkať najväčšiu inváziu. Alebo si jednoducho s oblievačmi vopred určiť podmienky, nech k nim nie sú drsní.“
Lucka: „Moja rada je pripraviť si veľa náhradného oblečenia, poprípade si vopred natrénovať uhýbanie.“
Evka: „Aby sme prežili oblievačku, mali by sme skrátka utiecť. Napríklad ja tento rok pôjdem na Veľkonočný pondelok radšej do práce.“
Hádam vám mojich päť bodov a niekoľko dobrých rád od našich čitateliek pomôže úspešne zvládnuť Veľkonočný pondelok. Spolu s redakciou Unipo Press vám teda prajeme, aby ste nestresovali, neprechladli, (veľa) nepribrali a hlavne nezabudli, že na druhý deň už oficiálne oblievajú ženy mužov. 🙂
Komentovať