Lifestyle

Šikovné nechtárky z Prešovskej univerzity

(Foto: didolines-nails.com)

Týmto článkom zrejme neoslovím mužov, zato však verím, že ním zaujmem práve opačné pohlavie – naše študentky. Najmä pred plesovou sezónou, počas skúškového obdobia či pred štátnicami sa plocha facebookovej stránky Prešovskej univerzity plní príspevkami od dievčat, ktoré hľadajú dostupné a šikovné „nechtárky“ v ich blízkom okolí. Odporúčania a rady v komentároch časom zapadnú prachom a po určitej dobe sa otázky opakujú. Preto som sa rozhodla predstaviť vám päť šikovných dievčat, ktorých záľubou je zdobenie a modeláž nechtov. Všetky sú z našej univerzity a určite si z ich ponuky vyberiete.

Veronika Závacká

Veronika Závacká (Foto: Veronika Závacká)
Veronika Závacká (Foto: Veronika Závacká)

Veronika študuje učiteľstvo geografie a výtvarného umenia na Fakulte humanitných a prírodných vied PU gélovým nechtom sa venuje približne šesť rokov. Ako sa k nechtovej tvorbe dostala? „Navštívila som niekoľko nechtárok, avšak nebola som veľmi spokojná.“ V tom čase Veronika robila popri škole čašníčku a všimla si nechty jednej zákazníčky. Keď sa jej opýtala, u koho si dala robiť nechty, zistila, že dievčina si ich robí sama a odporúča jej, aby to tiež vyskúšala. A tak som obetovala asi polovicu výplaty a kúpila som si základnú sadu. Vtedy moja závislosť začala, najprv som to skúšala na sebe a na kamoškách. Učila som sa z vlastných omylov a úspechov, vyskúšala som mnoho značiek a našla som si ,tú svoju‘.“ Veronika tiež prezradila, že občas mala obdobie, keď chcela všetko predať a s nechtovou tvorbou skoncovať. Teraz je však rada, že to neurobila, pretože sa tomu začala venovať nanovo a podľahla vraj úplne. „Chodí ku mne mnoho študentiek našej školy, keďže aj cenu mám prispôsobenú študentkám.“ Aké nechty tvorí Veronika najradšej? „Myslím si, že spokojný klient je tá najlepšia reklama, a preto sa snažím vyhovieť každej požiadavke, nápadu a nebránim sa novým ani šialeným vzorom a motívom.“ Tvorbu Veroniky môžete nájsť aj na jej facebookovej stránke Veli Jelly Art and Nails.

Tvorba Veroniky Závackej (Foto: Veronika Závacká)
Tvorba Veroniky Závackej (Foto: Veronika Závacká)

Soňa Mária Hanudeľová

Soňa Mária Hanudeľová (Foto: Soňa Mária Hanudeľová)
Soňa Mária Hanudeľová (Foto: Soňa Mária Hanudeľová)

Soňa má ukončenú strednú školu ako kozmetička vizážistka a práve tam mala prvýkrát možnosť vyskúšať si takýto druh práce, naučiť sa základy a ďalej sa zdokonaľovať. Momentálne študuje na Pravoslávnej bohosloveckej fakulte a vášeň k nechtovej tvorbe ju neprešla. Sama tvrdí, že odkedy s ňou začala, teda od strednej školy, je to jej najväčšia záľuba. Aj Soňa si zakladá najmä na dobrej reputácii. Snom každej nechtárky, a samozrejme aj mojím, je, aby mala spokojné klientky, ktoré budú odchádzať s úsmevom a vždy sa vrátia.“ Jej zákazníčky vraj majú najradšej nechty s kamienkami a rôzne farebné kombinácie. Aký druh nechtov však robí najradšej Soňa? „Milujem situácie, keď to zákazníčka nechá na mňa a ja sa môžem ,vyblázniť‘. Svoju prácu nikdy neopakujem, je to také moje pravidlo. Snažím sa veci obmieňať a tvoriť vždy niečo nové. Taká práca potom nie je len prácou, ale hlavne relaxom a záľubou.“ Prácu Sone Hanudeľovej si môžete pozrieť aj na jej facebookovej stránke s názvom S Cosmetic and Nails.

Tvorba Sone Márie Hanudeľovej (Foto: Soňa Mária Hanudeľová)
Tvorba Sone Márie Hanudeľovej (Foto: Soňa Mária Hanudeľová)

Patrícia Haringová

Patrícia Haringová (Foto: Patrícia Haringová)
Patrícia Haringová (Foto: Patrícia Haringová)

19-ročná prváčka Patrícia Haringová študuje predškolskú a elementárnu pedagogiku na Prešovskej univerzite v Prešove. Patrícia je tiež jedno z dievčat, ktoré si dávali robiť nechty u iných dievčat, no neskôr zatúžila vyskúšať to sama. Dôvodom bolo pre Patríciu aj to, že nechcela vyhadzovať veľa peňazí na nechty, a tak poprosila svoju mamu, či by jej nepomohla s nákupom materiálu a pomôcok. Nechty začala skúšať najskôr na sebe, keďže to bola jej prvotná motivácia. Hneď však zistila, že ju takáto tvorba veľmi baví, preto po čase začala vytvárať gélové nechty aj iným dievčatám. Tvorba, akú prezentuje Patrícia, môže osloviť práve tie z vás, ktoré nemajú rady príliš dlhé či prezdobené nechty. Najradšej robím krátke a jednoduché nechty, pretože podľa mňa je krása v jednoduchosti. Po nechtoch však ale rada kreslím. Patrícia ešte dodala, že ju inšpiruje nechtárka Petra Kernová, ktorá pôsobí v Bratislave.

Tvorba Patrície Haringovej (Foto: Patrícia Haringová)
Tvorba Patrície Haringovej (Foto: Patrícia Haringová)

Timea Udvardyová

Timea Udvardyová (Foto: Timea Udvardyová)
Timea Udvardyová (Foto: Timea Udvardyová)

Dvadsaťjedenročná Timea pochádza z Košíc, no študuje na Filozofickej fakulte PU, konkrétne odbor mediálne štúdiá. Momentálne je v bakalárskom ročníku, no i popri študentských povinnostiach sa stíha venovať nechtovej tvorbe. Tej sa venuje už asi 4 – 5 rokov s miernymi pauzami, keďže tvorbu musí prispôsobovať aj iným aktivitám. Ako však tvrdí, na nechty si vždy nájde čas. Timeu k nechtovej tvorbe inšpiroval moment, keď si dala prvýkrát spraviť gélové nechty. Zatúžila vyskúšať si to na vlastnej koži a už jej to zostalo. „Najradšej robím nechty babám, s ktorými si počas toho viem aj pokecať. Rada kreslím ornamenty, zdobím nechty a skúšam nové experimenty.A čo naopak Timea nemá rada? „Najviac na nechtoch neznášam lepenie tipov a pílenie, ale bez toho to bohužiaľ nejde.“

Tvorba Timey Udvardyovej (Foto: Timea Udvardyová)
Tvorba Timey Udvardyovej (Foto: Timea Udvardyová)

Terka Slavkovská Žilková

Terka Slavkovská Žilková (Foto: Terka Slavkovská Žilková)
Terka Slavkovská Žilková (Foto: Terka Slavkovská Žilková)

Terka študuje na Pravoslávnej bohosloveckej fakulte odbor sociálna a charitatívna služba. K nechtovej tvorbe sa dostala už skôr, keď jej rodičia kúpili prvú sadu na nechty. Už odmala sa vraj rada venovala maľovaniu a zdobeniu nechtov, vtedy však ešte s obyčajnými lakmi. Nechty vytvára a zdobí vo voľnom čase u seba doma, a ako tvrdí, stále ju to veľmi baví. Najradšej mám, keď môžem niečo namaľovať alebo niečo kreatívne vymyslieť. Vždy sa však riadim požiadavkami zákazníčky. Nechty, ktoré Terka tvorí, si môžete pozrieť aj na jej facebookovej stránke, resp. v skupine s názvom Tery Nails.

Tvorba Terky Slavkovskej Žilkovej (Foto: Terka Slavkovská Žilková)
Tvorba Terky Slavkovskej Žilkovej (Foto: Terka Slavkovská Žilková)

Sonja Tokárová

Študentka mediálnych štúdií, ktorej najväčšími záľubami sú fotenie a písanie. V Unipo Presse môže tieto aktivity prepájať a prináša vám rôzne články z oblasti spravodajstva, ale aj lifestylu a kultúry. Okrem toho nevie obsedieť a miluje dobré knihy, filmy, seriály a handmade tvorenie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *