Šport Spravodajstvo

Vo finále si zmerajú sily Jaščurky a Tigri CZ

O titul zabojujú Jaščurky a Tigri CZ (Foto: Henrieta Hlinková)

12. ročník futbalovej miniligy sa pomaly chýli ku koncu. V boji o finále sa tento týždeň uskutočnili semifinálové zápasy medzi tímami FK Mašiny – Tigri CZ a Jaščurky – Dixieland.

Prvé semifinálové zápasy sa odohrali v utorok. Zápas medzi Tigri CZ a FK Mašiny skončil nerozhodným výsledkom 12 : 12. Druhý zápas priniesol jasné víťazstvo pre Jaščurky, ktoré zdolali Dixieland vysoko 17 : 7. Najlepšími hráčmi utorňajších zápasov sa stali Stanislav Struňak (Tigri CZ) a Kevin Peter Čekan (Jaščurky).

Odvety semifinálových zápasov sa odohrali v stredu. V prvom zápase Jaščurky nenechali nič na náhodu a svojho súpera Dixieland porazili výsledkom 6 : 19. Tigri CZ podali v druhom zápase bojovnejší výkon ako družstvo ŠK Mašiny a tak si vďaka výsledku 9 : 5 zabezpečili postup do finále.  Najlepšími hráčmi zápasov sa stali Martin Sabol (Jaščurky) a Stanislav Šefčík (Tigri CZ).

(Foto: Henrieta Hlinková)

„Doterajší ročník hodnotím pozitívne, lebo sa nám podarilo prebojovať až do finále. V 12. ročníku je novinkou odmeňovanie najlepšieho hráča zápasu, čo doteraz v žiadnom ročníku ešte nebolo a považujem to za super vec. V družstve panuje skvelá atmosféra. Sme radi, že sme sa prebojovali až do finále. Tu sa však pokúsime obhajcovi titulu, Jaščurkám, znepríjemniť cestu za titulom. Sú jasným favoritom, no my im chceme vrátiť prehru zo skupiny,“  zhodnotil hráč tímu Tigri CZ, Stanislav Struňak.

Vo finále, ktoré je na programe 4. 12 si zmerajú sily Tigri CZ a Jaščurky. O bronz zabojujú družstvá Dixieland a ŠK Mašiny. Spoločne s Futbalovou miniligou PU Vás pozývame na finálové zápasy, ktoré sľubujú veľmi zaujímavé duely.

(Foto: Henrieta Hlinková)

„12. ročník hodnotím veľmi pozitívne, odohralo sa veľa kvalitných a vyrovnaných zápasov. Každým rokom kvalita družstiev rastie čo je pre miniligu veľký prínos. Vyzdvihol by som tiež 2. ligu, ktorá bola veľmi vyrovnaná. Až do posledného zápasu sa rozhodovalo o troch postupujúcich do play – off. Štvrťfinále, ktoré sa hralo na dva zápasy sľubovalo zaujímavé duely a to sa aj potvrdilo. Semifinálove zápasy sú už kto z koho. Tento ročník sa šťastena priklonila na družstvá Jaščurky a TIGRI CZ, ktoré si medzi sebou zmerajú sily vo finále, ktoré sa uskutoční 4. 12,“ skonštatoval organizátor Futbalovej minilfy PU, Jaroslav Sučka.

 

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *