Lifestyle

Volá vás jesenná depresia?

(Foto: pexels.com)

Jeseň je ročné obdobie, ktoré je najčastejšie spájané so slovom depresia. Počasie býva škaredé a na väčšinu ľudí to má nepriaznivý vplyv. Možno sa aj vám stalo, že v poslednom čase čoraz viac počúvate zo svojho okolia slová, ako sú únava, smútok či nechuť do života. Neskôr tieto príznaky spozorujete aj na sebe. Pozor! Dajte negatívnemu vplyvu stopku! A radšej si prečítajte pár rád, ako predísť jesennej skleslosti.

Hurá do lesa

Na jeseň sa dá pozerať aj farebne! Stačí, ak sa vyberiete na prechádzku do lesa, kde vás toto ročné obdobie presvedčí, že je naozaj krásne. Ďaleko chodiť nemusíte. V okolí Prešova nájdete pár miest, ktoré vám dodajú novú energiu a chuť do života. Medzi ľahko dostupné patrí oblasť Cemjata, ktorú nájdete, ak pôjdete smerom na Malý Šariš mestskou hromadnou dopravou číslo 18 (smer Bzenov) alebo číslo 36 (smer Trojica, odkiaľ sa ďalej mení na číslo 18). Viac informácií o doprave nájdete na stránke www.dpmp.sk. Ak však máte poruke auto a chuť ísť trocha ďalej za mesto, určite nevynechajte Drienicu či naše krásne Tatry.

Stop stereotypu!

Stereotyp zabíja naozaj všetko, či už sú to naše vzťahy, alebo my samotní. Skúste začať robiť veci, ktoré nemáte vo zvyku, poprípade také, ktoré plánujete robiť, no stále si nájdete dôvod, prečo plány nezrealizovať. Máte chuť ísť cvičiť? Spravte to! Láka vás skôr niečo adrenalínové? Spravte to! Je naozaj jedno, čo to bude. Ak vás to urobí šťastným, nemáte dôvod to neurobiť. Pár tipov na výlety, pobyty či rôzne atrakcie nájdete aj na známom zľavovom portáli www.zľavomat.sk.

Cvičenie

O tejto aktivite je známe, že vám do tela vyplaví hormóny šťastia. A to je presne to, čo potrebujete, ak trpíte smútkom, strachom či nechutenstvom! Nemusíte ísť nutne do posilovne, ak vás toto miesto veľmi neláka. Porozmýšľajte nad tým, aká pohybová aktivita by vám robila radosť. Možností je mnoho, napríklad behanie v prírode, yoga, pilates, zumba či tanec doma v obývačke! 😀

Ak máte aj vy nejaký tip, ako zatočiť s pochmúrnou náladou, napíšte nám komentáre! Určite tým pomôžete mnohým smutným tváram! 😉

Ingrid Oravcová

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *