Lifestyle

Zaži atmosféru vianočných trhov aj mimo Slovenska

Vianočný stromček v Prahe (Foto: Veronika Helebrandtová)

Za pár dní tu máme Vianoce. K tým patria neodmysliteľne aj vianočné trhy. Mnohí si bez návštevy trhov nevedia predstaviť vianočné sviatky. Vo svojom meste ste vianočné trhy už zrejme navštívili, tak prečo nevycestovať do najbližších metropol Európy a vychutnať si tak vianočnú atmosféru v zahraničí. Prinášame pre vás pár tipov.

Viedeň

Len pár kilometrov od Bratislavy sa pre Slovákov konajú veľmi obľúbené vianočné trhy vo Viedni. Patria medzi jedny z najkrajších vianočných trhov v Európe. Určite medzi najpopulárnejšie patria trhy na Radničnom námestí, kde si okrem suvenírov môžete užiť aj jazdu na ruskom kolese alebo na sobom vlaku. Ak ste nadšenci korčuľovania, nezabudnite si zbaliť korčule, pretože pri radnici sa nachádza vonkajšie klzisko Viedenský ľadový sen. Na Radničnom námestí trhy trvajú do 26. decembra 2023.

Praha

Ďalšou blízkou metropolou je práve Praha. Ak ju nestíhate navštíviť ešte pred sviatkami, nezúfajte, vianočné trhy na Staromestskom a Václavskom námestí končia až 6. januára 2024. Menšie trhy v Prahe končia deň pred Štedrým večerom. Ak sa chystáte na pražské vianočné trhy, nezabudnite si dať horúci trdelník či vianočný punč a počkať do zotmenia, pretože až vtedy, keď bude všetko žiariť, si vychutnáte tú pravú vianočnú atmosféru.

Budapešť

Trhy v Budapešti sa taktiež považujú za jedny z najkrajších v Európe, dokonca sa považujú aj za najstaršie. Na týchto trhoch sa určite nemusíte báť o kvalitu tradičných maďarských produktov, pretože výrobcov vyberá špeciálna komisia. Trhy sa konajú až na troch miestach, a to na Vörösmartyho námestí, pri bazilike sv. Štefana a na námestí Erzsébet. Ak sa chystáte do Budapešti na vianočné trhy, spojte to aj s návštevou známych pamiatok, ktoré si môžete pripomenúť v našom článku https://unipopress.ff.unipo.sk/ako-zazit-co-najviac-cez-predlzeny-vikend-v-budapesti/. V Budapešti končia trhy 1. januára 2024.

V galérii si ešte môžete pozrieť, ako vyzerajú trhy aj v mestách ako Edinburgh, Manchester, ale aj v slovenských mestách. Ak ste tento rok navštívili vianočné trhy, dajte nám do komentára vedieť, v akom meste a ako sa vám páčili.

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *