Lifestyle

TO JE ŽIVOT, NAPÍSALA #8: „Svadbujeme”

Svadba podľa trendov (Foto: pexels.com)

Vždy som vedela, že raz budem mať krásnu veľkú svadbu. Na obrad priletíme vrtuľníkom, z ktorého následne presadneme do koča ťahaného poníkmi a zastavíme priamo pred katedrálou. Tam na nás bude čakať minimálne dvesto hostí s plnými rukami kvetov. Dnes, necelý rok pred svojou skutočnou svadbou, prinášam čitateľkám Unipo Press už o niečo reálnejšie predstavy, ako dosiahnuť dokonalosť samotného dňa „D“. V rubrike To je život, napísala tentokrát o svadobných trendoch na sezónu 2016/2017.

„Vždyť to jsou svatební“

Mať dokonalé šaty, na tom si dá záležať nejedna žena. No keď je dotyčná navyše budúcou nevestou, svadobné šaty patria k prioritám „number one“. Trendy v oblasti svadobnej módy sa z roka na rok menia. Hoci mnohé slovenské ženy stále uprednostňujú klasiku v podobe snehobielej róby s „princeznovskou“ sukňou, čoraz viac neviest sa už nebojí experimentovať. Ombre vo vlasoch či na nechtoch, to nie je žiadna novinka. Ale počuli ste už o tzv. ombre svadobných šatách? Navrchu tradične biele, zospodu krásna farebná sukňa. Ďalším hitom sezóny je aj návrat k folklóru a ľudovým motívom. Farebné vzorované stuhy zdobia šaty či hlavu mladuchy a nechýba ani čipka.

Niečo staré, niečo staré a niečo staré

Vyhrabte staré ošúchané knihy, oprášte babkin kufor či dedov niekdajší budík. Noblesa a lesk sa už nenosia. Novinkou v oblasti svadobnej výzdoby je totiž dekorácia s nádychom vintage. Ani tu však nezabúdajte, že všetkého veľa škodí. Prehnané množstvo starých rekvizít by mohlo váš veľký deň razom premeniť na noc v múzeu.

Aha, veď je nahá

Aká bola svadba?“ – Skvelá, výborne som sa tam najedol.“ Dá sa predpokladať, že väčšina hostí sa bude modliť, nech sa už skončí obrad a nastane čas podávania večere. Je im jedno, či máte na stoličkách návleky a menovky vám ladia s výzdobou. Na čo sa však určite budú pozerať, je dobré jedlo, koláče a chutná torta. Časom ťažkých a presladených fondánových tort už odzvonilo a do popredia sa dostáva ľahkosť a sviežosť. Obľúbenou vychytávkou sa preto stali tzv. nahé torty, ktoré nielenže vyzerajú dokonale, ale dodávajú svadbe „príchuť“ vintage.

To je Amerika!

Odobierky, čepčenie či „redový“ tanec. Väčšina z týchto ľudových tradícií sa zachováva už len na dedinách. Budúci mladomanželia neraz organizujú svoju svadbu podľa najnovších trendov zo zámoria. Obrad pod holým nebom, vlastné sľuby, hostina v párty stane, grilovačka a desiatky družičiek v rovnakých šatách. Na rozdiel od klasickej svadobnej tancovačky za zvukov miestnej kapely sa dnes hostia zvŕtajú v beatoch raziacich z dídžejových reproduktorov. Hotová Amerika!

Inšpirácií na to, ako mať svadobný deň plný najnovších trendov, je neúrekom. Nebojte sa preto dať šunkovej rolke s chrenom zbohom a zariskujte! Veď nie nadarmo sa hovorí, risk je zisk. V nasledujúcom článku sa už bližšie pozrieme na to, ktoré položky zhltnú zo svadobného účtu najviac. Akékoľvek vaše otázky z oblasti svadieb sú len vítané. 🙂

Romana Valenčáková

Milujem módu a všetko okolo nej. V časopise Unipopress preto pôsobím v rubrike Uniposkriňa a prispievam predovšetkým do sekcie lifestylu.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *