Kultúra

Aké filmové novinky nám prinesú posledné dni v mesiaci november?

(Foto: freepik.com)

Koniec mesiaca sa nezadržateľne blíži a ako ho lepšie stráviť než oddychom v kine s kamarátmi alebo svojimi blízkymi. Prešovské multikino CINEMAX v obchodných centrách Novum a MAX ponúka širokú škálu žánrov, z ktorých si každý divák vyberie svoje.

Najbližší týždeň ponúkne na filmových plátnach tri premiéry.

Neobyčajný svet

(Foto: cine-max.sk)

Americká animovaná akčno-dobrodružná rozprávka sa predstaví v kinách 24. novembra. Neobyčajný svet od štúdia Walt Disney Animation predstavuje nový koncept animovaných filmov.

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov – niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti.

 

Vianočný príbeh

(Foto: cine-max.sk)

Česká komédia s hviezdnym obsadením, ktorá sa odohráva počas Štedrého dňa. Film režisérky Ireny Pavláskovej predstaví celú plejádu českých hercov.

Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn, stvárnený Karlom Rodenom, rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka.

 

Bones and all

(Foto: cine-max.sk)

Americko-talianska kolaborácia predstaví dramatický horor s nádychom romantiky.

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso… Maren je mladá žena, ktorá chce to isté, čo my všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee, ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok.

 

Komédia, komiksovka aj horor

(Foto: cine-max.sk)

Najväčším novembrovým trhákom je Čierny Panter: Navždy Wakanda. Druhé pokračovanie tejto marvelovskej komiskovky, už bez bývalého hlavného hrdinu, predstavuje boj Wakandy proti svetovým mocnostiam.

Zastúpenia má aj nemecká kinematografická produkcia. Film Malý Winnetou predstaví príbeh amerického domorodca za čias mladosti. Winnetou využije príležitosť dokázať svojmu otcovi, že aj on vie byť náčelníkom. Spolu so svojou sestrou a novým kamarátom sa Winnetou vydáva na nebezpečné dobrodružstvo, aby zachránil svoj kmeň.

(Foto: cine-max.sk)

V ponuke je aj hororový triler Menu. Mladý pár, Margot  a Tyler, cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápadnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu.

(Foto: cine-max.sk)

Pre fanúšikov športu CINEMAX pripravil tragikomédiu Turnaj snov o nenaplnených túžbach, vytrvalosti a dedinskom futbale.

Z domácej česko-slovenskej produkcie je v ponuke komédia Grand Prix. Dej filmu sa odohráva v pohraničnom meste Cvikov. Dvaja bratranci, ktorých si zahrali Kryštof Hádek a Robin Ferro, odmala snívajú o tom, že sa pôjdu pozrieť na preteky Formule 1. Keď jeden z nich vyhrá vstupenky na Grand Prix, odštartujú dobrodružnú cestu.

Tomáš Trembulák

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *