Kultúra

Vianočná nádielka filmov od CINEMAXU

Zdroj: freepik.com

December nám priniesol tuhú zimu, samé zápočty a seminárne práce na poslednú chvíľu.  Ako si lepšie oddýchnuť a zlepšiť náladu než pred filmovými plátnami? Sieť kín CINEMAX si pre nás pripravila pestrú ponuku rôznych filmových žánrov, pri ktorých si každý príde na svoje. Diváci si môžu vybrať z komédií, drám, dobrodružných a ďalších. Na aké novinky sa oplatí zájsť?

Šialená noc

(Foto: cine-max.sk)

Americký triler nám predstaví tím elitných žoldnierov, ktorý sa na Štedrý večer vláme do sídla bohatej rodiny a zajme všetkých ako rukojemníkov. Zloduchovia však nie sú pripravení na nečakaného bojovníka: na scéne je Santa Claus, ktorý je pripravený sa im postaviť.  V hlavnej úlohe sa predstaví David Harbour.

Fabelmanovci

(Foto: cine-max.sk)

Film od svetoznámeho režiséra Stevena Spielberga. Dráma je inšpirovaná Spielbergovým detstvom a dospievaním. Rozpráva príbeh pohľadom mladého začínajúceho filmára Sammyho Fabelmana, ktorého filmy neovládateľne uhranú po tom, čo s rodičmi navštívi svoje prvé filmové predstavenie. Vyzbrojený kamerou začne Sammy doma natáčať vlastné filmy, pričom ho jeho umelecky nadaná mama srdečne podporuje. Sammy na tejto životnej ceste odhaľuje kúzlo kinematografie ale aj rodinné tajomstvá.

 

AVATAR: CESTA VODY

(Foto: cine-max.sk)

Najväčším decembrovým trhákom bude dobrodružné fantasy od filmového vizionára Jamesa Camerona. AVATAR sa vráti na veľké plátna už 15. decembra. Dlho očakávané a pripravované pokračovanie legendárneho filmu, ktorý prepísal filmové dejiny, konečne prichádza do kín. Vrátime sa opäť na planétu Pandora, kde Jake Sully žije so svojou rodinou pokojné časy až kým sa neohlási a vráti späť známa hrozba. Opäť musí spolu s Neytiri a armádou Na’vi začať bojovať, aby ochránil svoju planétu a zachránil svoju rodinu.

Vianočná rozprávka

(Foto: cine-max.sk)

Švédska kinematografia sa nám predstaví v podobe rodinnej komédie od Hannesa Holma. V 40. rokoch 20. storočia je malé švédske mestečko vyzdobené na Vianoce slávnostnými svetlami. Karl-Bertil Johnsson, syn bohatého majiteľa obchodu v meste, pracuje na pošte a balí zásielky. Budúcnosť štrnásťročného chlapca naplánoval jeho otec vopred a čaká ho rodinné dedičstvo. Jedného dňa teenager náhodou narazí na chudobné dievča menom Viera, ktoré žije v sirotinci. Chlapec si uvedomí, že je veľa ľudí, ktorí majú menej šťastia a nie sú bohatí ako on, a tak sa rozhodne ísť v stopách svojho tajného idolu Robina Hooda a ukradnúť vianočné balíčky bohatým a doručiť ich tým, ktorí ich naozaj potrebujú.

Kocúr v čižmách: Posledné želanie

Americká animovaná komédia nám prinesie ďalšie dobrodružstvo legendárneho šermiara a verného priateľa zeleného obra Shreka. Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel bájne Posledné želanie.

(Foto: cine-max.sk)

Tomáš Trembulák

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *