Lifestyle

Ako poraziť stereotyp a využiť čas doma efektívne

Máme tu opäť druhú vlnu domáceho „zaracha“. Do popredia sa dostal home office s dištančnou výučbou, a prostredie, v ktorom sa pohybujeme sa obmedzilo v priemere na desať stien. Ako teda využiť čas doma efektívne? Možností je viac ako dosť! Skúste sa preto inšpirovať a vyjdite z každodenného stereotypu.

Tancom k zdraviu

Veľa z Vás určite v týchto dňoch trápi nedostatok pohybu. Školu máme distančne a momentálne sme v situácii, keď je nám odporúčané sedieť doma. Maddie Lymburner je skvelým príkladom toho, že hýbať sa nemusí byť len trápenie. Jej videá o cvičení sú dôkazom, že pohyb môže byť aj sranda! Možno ste už skúšali rôzne youtuberky, ktoré Vám nezáživne, krok po kroku, ukazovali ako cvičiť s hudbou v pozadí, ktorá Vás viac uspala ako nabudila. S MadFit je to však iné! Maddie na svojom YouTube kanáli tvorí videá pri ktorých tancujete, cvičíte a dokonca Vám to aj robí radosť! Prečo? Maddie sa rozhodla spojiť cvičenie s dobrou hudbou rôznych žánrov, tak aby si každý prišiel na svoje. Hovoríte si, že nepočúvate dnešné hitovky? To vôbec nevadí, možno sa nájdete v  hitoch 90´ alebo 2000´. A čo Vám k tomu treba? Stačí len pripojenie na internet a chuť sa hýbať.

Radostné koníčky

Ruku na srdce, kedy naposledy ste robili niečo pre svoje vlastné potešenie? Niečo, čo Vás baví, napĺňa a k čomu ste sa nemuseli nútiť. Tieto dni sú ako stvorené pre kreativitu! Možno niektorí z Vás svoje koníčky alebo hobby už majú, ale čo tak dať šancu aj niečomu novému? Načerpajte trochu pozitívnej energie a duševného zdravia pri činnostiach, na ktoré ste možno doteraz ani nemali čas. Aké? V prvom rade je dôležité spýtať sa samého seba, čo ma baví a čo od toho očakávam. Či to chcem robiť pre relaxáciu, či pre peniaze, slávu alebo len pre radosť.  SAShE.sk je skvelým príkladom množstva šikovných rúk, ktoré na Slovensku máme! Môžeš k nim patriť aj ty! Sashe je stránka, kde sú originálne handmade výrobky od slovenských dizajnérov, remeselníkov, umelcov a návrhárov. Je už len na tebe, v ktorom odvetví sa nájdeš. Samozrejme nie je nutnosť to hneď predávať a publikovať na ich stránku. Nájdete tam však veľa inšpirácie a produktov, s ktorými si viete urobiť obrovskú radosť a podporiť slovenský handmade priemysel.

Vašej kreativite sa medze nekladú! (Foto: pinterest.com)

Láska vedie cez žalúdok

Jedlo vie očariť, zlepšiť náladu, posilniť a poniektorí z nás , pre ktorých nie je len nutnosťou na prežitie, vedia dobre jedlo oceniť a vychutnať si ho. Prečo si teda neurobiť radosť a niečo dobré nenavariť? Nemáte skúsenosti? To nevadí! Na internete je veľa rôznych receptov aj pre začiatočníkov. Ťažko povedať, či dobré jedlo prinesie lepší zajtrajšok ale akokoľvek sa cítite alebo čokoľvek prežívate, nikdy nie je na škodu vypnúť a pripraviť si niečo skvelé pod zub. Je dokonca dokázané, že varenie a pečenie odbúrava depresiu. Nemáte pre koho variť? Skúste potešiť svojich domácich miláčikov a pripravte niečo práve im. Ako teda využiť lepšie čas doma ako potešením seba, partnera, rodiny alebo domáceho miláčika?

Hovorí sa, že raňajky sú základom dňa. (Foto: pinterest.com)

Seriálové noci

Už sa Vám stalo, že ste celý deň strávili nad Vašim obľúbeným seriálom a jediné čo Vás dostalo z gauča bola cesta do chladničky? What we do in the shadows (Čo robíme v temnote) je skvelý komediálny seriál na tieto jesenné dni. Seriál je natočený v dokumentárnom štýle, ktorý nahliada na každodenný život troch upírov, žijúcich spoločne už stovky rokov na Staten Islande. Samotným vodcom skupiny je “Nandor Neúprosný”, bojovník a veľký dobyvateľ z Osmanskej ríše. Potom je tu britský upír ” Laszlo”, tak trošku darebák a frajer, ako o sebe s veľkou obľubou tvrdí. A taktiež “Nanja” zvodná pokušiteľka, ktorá tvorí s Laszlom upírsku verziu Bonnie a Clydea. Po nečakanej návšteve ich temného pána a vodcu sú upíri upozornený nato čím boli poverený už pred rokmi, kompletným ovládnutím sveta. Seriál sa nesie vo veľmi vtipnej nálade, kde sa traja nešikovní upíri snažia o nemožné — zapadnúť do dnešného moderného sveta.

Ako vidíte, možností ako využiť svoj čas produktívne je naozaj veľa, môžete sa naučiť nový jazyk, prečítať si skvelú knihu, hrať na klavír, zahrať si nejakú hru alebo to všetko skombinovať a zapojiť do toho priateľov či rodinu.

Nikol Melišová

Študentka mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite. Medzi jej najobľúbenejšie činnosti patrí varenie, pečenie, hra na klavír a kinematografia. Miluje zvieratá, prírodu a kvalitnú hudbu.

2 komentáre