Lifestyle Nezaradené

Časožrút: Seriál, ktorý pobláznil hlavy nielen Slovákom, ale aj zvyšku sveta

Už prešla istá doba odkedy Netflix uviedol tento seriál na svojej streamovacej platforme, na Slovenku a v ostatných krajinách sveta si stále drží prvé miesto. Nápoveda: je to seriál s romantickou tematikou, plný milovania, šteklivých scén, gamblenia, klebiet a aristokratov. V dnešnej štvrtej časti Časožrúta vám poviem viac o seriáli, ktorého knižnou predlohou bola séria ôsmich kníh od Julie Quinn. Milé čitateľky, milí čitatelia, predstavujem vám seriál Bridgerton.

Pilotná séria Bridgertonu má 8 častí. (Foto: Pinterest)    

Nachádzame sa v Londýne v roku 1813, kde sa začína plesová sezóna. Aristokratské rodiny trávia celé dni najmä šírením klebiet a získavaním pozvánok na tie najdôležitejšie udalosti v meste, a to všetko preto, aby našli čo najlepších partnerov svojim dcéram, ktoré boli už od útleho detstva vychovávané presne pre tento moment – vydať sa. Hlavnou predstaviteľkou klebiet a intríg, ktoré sa mestom šíria, je záhadná Lady Whistledown, ktorá je autorkou krátkeho bulvárneho plátku, v ktorom sa šarmantne z ľudí posmieva, tiež ich však baví a zároveň pohoršuje. O každom vie vždy všetko, dokonca aj o kráľovnej, ktorej sa neopováži odporovať nikto.

Atmosféru v seriáli dotvárajú klasické cover verzie známych piesní, ako napríklad Bad Guy od Billie Eilish alebo Thank U Next od Ariany Grande. (Foto: Pinterest)

Hlavnou zápletkou celého príbehu je tajná dohoda medzi dvoma hlavnými postavami, Daphne Bridgerton a vojvodom z Hastingsu Simonom. Daphne, nežné žieňa, hľadá dobrého manžela a muža, ktorého by milovala, avšak nikto o ňu nejaví záujem. Preto po svojom boku potrebuje inteligentného, samozrejme aj silného, vplyvného a krásneho muža, aby v iných chlapoch vzbudila žiarlivosť a prebudila v nich inštinkt, aby o ňu bojovali. Naopak Simon sa nechce ženiť a chce sa len zbaviť otravných matiek, ktoré mu budú núkať ruky ich dcér. Spoločne budú preto fingovať, že tvoria pár. Túto lož im uveria všetci Londýnčania, dokonca aj kráľovná. Napokon sa zaľúbia, čo je úplne prirodzené a tiež predvídateľné. Počas celého priebehu seriálu môže divák vidieť mnohé úskalia, ktoré potrápia nie len Daphne a Simona, ale aj ostatné postavy.

Prekvapivým aspektom sú herci rôznych rás a etník. Seriál naznačuje, že tým, že si kráľ Juraj III. vzal kráľovnú Charlotte, ktorá bola mulatkou, sa zmenilo postavenie černochov v spoločnosti.

Bridgerton sa môže pochváliť označením TOP1 na platforme Netflix  po dobu takmer celého mesiaca. (Foto: Pinterest)

Výrazné je aj zastúpenie hercov, ktorí sa nám hneď na prvý pohľad zdajú ako vystrihnutí z časopisu. Podľa mnohých reakcií na tento seriál je jasné, že divákom sa herecké obsadenie páčilo. Jednoznačne to bola hlavná seriálová dvojica Simon a Daphne. Hercov ako René-Jean Page a Phoebe Dynevor síce nemáme možnosť vidieť vo veľa známych filmoch a seriáloch, ale za to vieme s istotou povedať, že svojich rolí v seriáli Bridgerton sa zhostili skutočne famózne. Očami divákov je seriál bezchybný, avšak mhohí známi filmoví a seriáloví kritici povedali jedno – seriál Bridgerton nie je ničím výnimočný, len sa snaží napodobniť svet Downtownu a v skutočnosti má ďaleko od reality.  Je už len na vás ako sa na Bridgerton budete pozerať či už očami obyčajného sledovateľa, alebo profesionálneho kritika.

Pre tých, ktorí už seriál videli, mám dobrú správu. Hovorí sa o druhom pokračovaní, čo však zatiaľ Netflix nepotvrdil, ale nasvedčuje tomu koniec prvej série. Knižné série sa tiež venujú každej postave zvlášť, čo znamená, že tvorcovia seriálu majú na prípravu druhej série materiálu viac než dosť.

Máš vlastné tipy na dobrý seriál, film či knihu? Neváhaj a napíš nám viac na náš mail unipopress@gmail.com, Facebook alebo Instagram a podeľ sa tak s ostatnými čitateľmi Unipopressu.

Simona Drabiščáková

Zvyčajne zamyslená, so smartfónom v ruke. Rada spieva a vystupuje pred kamerami. Do práce, ktorá ju má reprezentovať, dáva maximum a vždy sa snaží naplno využiť svoj voľný čas.

1 Komentár

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *